Ana Sayfa Spor Cumhurbaşkanı Eroğlu, bilardocuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bilardocuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, şampiyonlar yetiştikçe spor ambargolarının kalkmasının daha kolay olacağını ancak engellerin kalkması için yoğun bir faaliyet içine girmek gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 17:29
Cumhurbaşkanı Eroğlu, bilardocuları kabul etti

Eroğlu, “Bu branşta (bilardoda) olduğu kadar, diğer branşlarda da artık uluslararası alanda kendimizi göstermemiz lazım.

 

Gösterebilmemiz için de önümüzdeki engellerin aşılması için yoğun bir faaliyet içine girmemiz gerekir. Şampiyonlar yetiştikçe, ambargoların kalkması çok daha kolay olacak” dedi. Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu yönetimini kabul etti.

 

Eroğlu, federasyonla birlikte kendisini ziyaret eden Avrupa’da ikincilik, Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası’nda ise üçüncülük derecesi elde eden Berk Mehmetçik’e başarılarından dolayı hediye verdi. Cumhurbaşkanı Eroğlu, uluslararası başarılara imza atmış bir sporcu yetiştirmelerinden dolayı federasyonu tebrik ederek başladığı konuşmasında, sporcuların yüksek başarılar elde etmesi beklentisi içine olduklarını söyledi Eroğlu, spor ambargosunun bu tip başarı ve girişimlerle delinmesi halinde Kıbrıs Türkü’ne uygulanan ambargonun yanlışlığının daha iyi anlaşılacağını belirtti. Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu da, konuşmasında, 2002’de kurulan federasyon ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kurulmalarının üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen büyük başarılara imza attıkların kaydeden Burcu, uluslararası üyelikler kazanan federasyonun 2006’dan beri Avrupa ve dünya şampiyonalarında KKTC bayrağıyla yarıştığını söyledi.

Haberal Kıbrıslı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

90+5'DE GELEN ZAFER!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık