Ana Sayfa Yurt Cumhurbaşkanı Eroğlu, Konyalılarla görüştü

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Konyalılarla görüştü

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Hüseyin Sancar başkanlığındaki Konya Kültür ve Dayanışma Derneği yeni yönetim kurulunu kabul etti. Eroğlu, derneklerin KKTC’nin demokratik hayatına renk veren kuruluşlar olduğunu belirtti ve insanlar arasında ayrım olamayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 08:27
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Konyalılarla görüştü

Cumhurbaşkanlığı’nda saat 12.30’da gerçekleşen kabulde konuşan Başkan Hüseyin Sancar, ziyaretin, yeni yönetim kurulunu Cumhurbaşkanı Eroğlu ile tanıştırmak amacıyla yapıldığını söyledi.


Sancar, Dernek bünyesindeki 1000’e yakın üyeden 300’ünün Kıbrıslı olduğunu da dile getirerek, Kıbrıslı-Türkiyeli-Maraşlı-Adanalı olarak ayrım yapmadan tüm kesimleri aynı toplumun bireyleri olarak kabul ettiklerini, Kuzey Kıbrıs üzerinde yaşayan tüm insanlar arasındaki tek farkının adaya farklı yıllarda göç etmiş olmaları olduğunu söyledi.


Cumhurbaşkanı Eroğlu da, derneklerin KKTC’nin demokratik hayatına renk veren kuruluşlar olduğunu belirtti ve insanlar arasında ayrım olamayacağını vurguladı.


Kıbrıs’ta doğmuş büyümüş kişilerin de dernek bünyesinde olmasının anlamlı olduğunu ifade eden Eroğlu, “Kıbrıs’ta bir anlaşma olmasına veya başka yollara aranacak olmasına” bakılmaksızın Kıbrıs Türk halkının birlik ve beraberliğini bozmamasının önemine işaret etti.


Eroğlu, hükümetlerin ülkenin ileri gitmesi için çalışması gerektiği gibi, dernek yönetimlerinin de temsil ettiği topluluğun iyiliği için çalışmasının gerekli olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık