Ana Sayfa Spor Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu heyetini kabul etti

efkoşa, 11 Aralık 12 (T.A.K.): Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, şampiyonlar yetiştikçe spor ambargolarının kalkmasının daha kolay olacağını ancak engellerin kalkması için yoğun bir faaliyet içine girmek gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 11:51
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu heyetini kabul etti

Eroğlu, "Bu branşta (bilardoda) olduğu kadar, diğer branşlarda da artık uluslararası alanda kendimizi göstermemiz lazım . Gösterebilmemiz için de önümüzdeki engellerin aşılması için yoğun bir faaliyet içine girmemiz gerekir. Şampiyonlar yetiştikçe, ambargoların kalkması çok daha kolay olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu yönetimini kabul etti. Eroğlu, federasyonla birlikte kendisini ziyaret eden Avrupa'da ikincilik, Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası'nda ise üçüncülük derecesi elde eden Berk Mehmetçik'e başarılarından dolayı hediye verdi.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Eroğlu, uluslararası başarılara imza atmış bir sporcu yetiştirmelerinden dolayı federasyonu tebrik ederek başladığı konuşmasında, sporcuların yüksek başarılar elde etmesi beklentisi içine olduklarını söyledi.

Eroğlu, spor ambargosunun bu tip başarı ve girişimlerle delinmesi halinde Kıbrıs Türkü'ne uygulanan ambargonun yanlışlığının daha iyi anlaşılacağını belirtti.

Sporcularına uluslararası arenada başarı elde etmesini sağlamanın kolay olmadığını kaydeden Eroğlu, hem sporcunun sabırla çalışması, hem de onları çalıştıranların azami gayreti göstermesi gerektiğini belirterek, herkesi tebrik etti.

Eroğlu, "Federasyonunun oldukça yeni bir federasyon ancak şampiyon yetiştirmeye başladığınıza göre çalışmalarınız başarılı. Sizi kutluyorum" dedi.

BURCU

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu da, konuşmasında, 2002'de kurulan federasyon ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Kurulmalarının üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen büyük başarılara imza attıkların kaydeden Burcu, uluslararası üyelikler kazanan federasyonun 2006'dan beri Avrupa ve dünya şampiyonalarında KKTC bayrağıyla yarıştığını söyledi.

Burcu, federasyonun kurulduğu günden beri Rum tarafının ayak oyunları ve uluslararası etkinliklere katılımlarını engellemeye yönelik karalama kampanyalarıyla karşı karşıya kaldıklarını kaydetti. 

Aşkın Burcu, Mehmetçik'in ard arda elde ettiği uluslararası başarılardan sonra karalama kampanyalarının yoğunluk kazandığını söyledi.

Burcu, Rumların tüm girişimlerine rağmen Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu'na (EPBF) tam üyelik elde ettiklerini kaydetti.

(FEZ/HA)  FOTOĞRAFLI

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ALİSSON, EN PAHALI KALECİ OLABİLİR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık