Ana Sayfa Yurt Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun 10 Kasım mesajı

Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun 10 Kasım mesajı

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk milletinin özünden çıkmış, milletin esaretten kurtulmasına öncülük etmiş kahraman, dirayetli eşsiz bir komutan, çağını çok doğru algılayarak modern bir devlet kurmuş olan büyük bir siyasi önder ve devlet adamı olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2012 Cuma 12:55
Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun 10 Kasım mesajı

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Eroğlu, "Türk Kurtuluş Savaşı'nın eşsiz Komutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 74'ncü yıldönümü "dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
Atatürk'ün "en büyük eserimdir" dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin yediden yetmişe birleşerek onun çizdiği yoldan ilerlediğini ve dünyanı en önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını kaydeden Eroğlu, "Kıbrıs Türk halkı onun mücadelesini, yaptıklarını, yakından izlemiş, takdir etmiş ve onun Türküm diyen herkes için işaret ettiği, özgürlük egemenlik yolundan ilerleyerek kendi devletini kuruştur" dedi.
Eroğlu şöyle devam etti:
"Fikrileri hala güncelliğini korumakta ve bizlere rehber olmaktadır. Büyük Önder Atatürk'ün 'Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklalden mahrum bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık sayılamaz. Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur' sözlerinin anlamı büyüktür.
Bir kez daha kendisini rahmet ve şükranla anıyor, bizler için gösterdiği yoldan ilerlemekte kararlı olduğumuzu, Atatürkçülüğü bugün ve yarının nesillerine anlatmayı görev bildiğimizi yineliyorum."
(ŞEB/HY)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık