Ana Sayfa Yurt Cumhurbaşkanı Gül'den 23 Nisan mesajı

Cumhurbaşkanı Gül'den 23 Nisan mesajı

'Ülkemizdeki problemleri, birbirimizi kucaklayarak, kendi irademizle aşacağız.'

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2013 Salı 10:27
Cumhurbaşkanı Gül'den 23 Nisan mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ülkemizdeki problemlerin, kendi irademizle ve birbirimizi kucaklayarak çözüleceğini söyledi.

Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, "Büyük bir özgüvenle Türkiye’nin gelişmesini engelleyen ayak bağlarından kurtulacağımıza inanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mesajında; "Yüce Meclis, varlığıyla, onurlu duruşuyla, cesur kararlarıyla, bu mücadeleyi yürütenlere güç verirken, aziz milletimizin de sesi, umudu ve rehberi olmuştur. Başka bir ifadeyle millet olarak kurtuluşumuzun, devlet olarak kuruluşumuzun kaynağıdır" ifadelerini kullandı.

Ülkemizdeki problemlerin vatandaşlara refah ve mutluluk götürerek çözüleceğini ifade eden Cumhurbaşkanı, "Sorunları kendi irademizle, birbirimizi kucaklayarak, demokrasi, insan hakları ve hukuk alanlarındaki standartlarımızı daha da yükselterek çözeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, sorunlar konusunda da Türkiye’nin gelişmesini engelleyen ayak bağlarından kurtulacağına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı, çocuklara verilen önemi; "Dünyayı dönüştürecek fikirler üreten, eleştirel düşünen, kendine güvenen, çağın ruhunu anlayan, teknolojiye hakim, araştırıcı, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı bireyler olmasına büyük özen gösteriyoruz" ifadeleri ile değerlendirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık