Ana Sayfa Kültür & Sanat Cypriana’ya Bedesten’de görkemli tanıtım

Cypriana’ya Bedesten’de görkemli tanıtım

Usta müzisyenlerin elinde yeniden hayat bulan halk müziğimizin sevilen parçaları Osmanlı tarihine tanıklık eden Bedesten’de yankılandı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 11:00
Cypriana’ya Bedesten’de görkemli tanıtım

Toplumsal sosyal sorumluluk bilincine proje bazında katkılarını sürdüren Near East Bank, Cypress Classica müzik grubunun ikinci albümü Cypriana için dün akşam Bedesten’de görkemli bir tanıtım etkinliği düzenledi.

 

Geniş bir sanatsever kitlesi yanı sıra Near East Bank üst yönetiminin de izlediği gece, müzikseverlerin beğenisine sunulan Cypriana albümüyle ilgili konuşmalar, Cypress Classica grubunun albümdeki parçaları canlı perfomansla sunumu ve kokteyl parti ile noktalandı.

 

Dr. İrfan Günsel


Cypress Classica müzisyenlerini ayrı ayrı tebrik ettikten sonra kürsüye gelen Near East Bank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İrfan Suat Günsel, banka olarak Kıbrıs Türk kültür yaşamına kalıcı bir eserle zenginlik katmaktan mutlu olduklarını kaydetti. Banka olarak çağdaşlığı, refah ve huzuru halkla paylaşmaktan keyif aldıklarını, toplumsal sosyal sorumluluğa kalıcı ve örnek projelerle destek vermeyi sürdüreceklerine vurgu yapan Günsel “ geçmişle bugünü birleştirerek geleceğe ışık tutacak muhteşem bir çalışmaya imza atan sanatçı dostlarımızın önünde saygı ile eğilip onları yürekten kutluyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Fikri Toros


Olaya öncülük edenlerden, Cypress Classica üyesi müzisyen Fikri Toros gecede yaptığı konuşmada, halk müziğini klasik enstrümanlar kullanarak gelecek kuşaklara taşımayı amaçladıklarını belirterek, “ Kıbrıs Türk Halk Müziğine Klasik Dokunuşlar” sloganıyla yola çıkışlarının öyküsünü anlattı. Albümün 5 yıllık titiz ve özverili bir çalışmanın ürünü olduğunu, 300 yıla varan geçmişiyle halka mal olmuş eserleri, hikayeleriyle birlikte seslendirmekten büyük keyif aldıklarını belirten Toros, müziğe gönül veren birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarıyla başlattıkları bu yolculuğu uzun yıllar sürdürmeyi hedeflediklerine vurgu yaptı. Toros, halk müziğini gelecek kuşaklara taşıyacak bu yolculukta kendilerini yalnız bırakmayan ve toplumsal sosyal sorumluluk anlayışına yıllarca sürecek bir değer katan Near East Bank ailesine grubu adına teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Osman Cankoy’un öykü anlatımlarıyla birlikte Oskay Hoca, Mustafa Fegan, Ayşe Sadık, Eralp Adanır ve Fikri Toros’un “ Al Yemeni Mor Yemeni” ile başlayan tınıları Petek Cankoy’un mehteşem sesiyle Bedesten’e hayat verdi.

 

LHA

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık