Ana Sayfa Yurt Danimarkalı ilk turistler adaya ayak bastı, hedefler tutacak

Danimarkalı ilk turistler adaya ayak bastı, hedefler tutacak

Turizm sezonunun başladığı şu günlerde 2013 için hedeflenen İskandinav ülkelerinden 'charter' seferlerden ilki dün gece Ercan Havaalanı'na vardı.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2013 Salı 07:07
Danimarkalı ilk turistler adaya ayak bastı, hedefler tutacak

Kıbrıs Postası


Dün akşam Ercan Havalimanı'na gelen turistler birer elçi gibi görülüyor...

 

Ercan Havalimanı'nda turist kafilesinin karşılanmasında bulunan Turizm Bakanı Ünal Üstel, yaptığı değerlendirmede üç yıllık projeksiyonu uyguladıkları zaman üçüncü yıl hedeflerinin ülkemizdeki ada turizmini 12 aya çıkarmak olduğunu bu hedeflerin bir tanesinin ise İskandinav ülkelerinden turist getirmek olduğunu söyledi.

 

2011’de koydukları hedeflerin üzerine çıktıklarını, 2012’te ise koydukları hedefleri yakaladıklarını kaydeden Üstel, 2013’te İskandinav ülkelerinden 'charter' uçuşların başlayacağını açıkladıklarını ve Danimarka’dan ilk turistlerin adaya ayak bastığını belirtti.

 

KKTC’ye gelen tüm turistlerin birer Kuzey Kıbrıs elçisi olarak geri dönüp ülkelerine gittikleri zaman her yıl bu insanların adamıza tekrar geleceklerini belirtti.

 

Üstel: “Bakanlık olarak 2013-2016 arasında yapacağımız teşvik sisteminde iyileştirmeyi hep kış turizmine çeviriyoruz. Kışın ülkemize katkı koyacak İskandinavya, Ukraya ve Rusya’dan da beklediğimiz turisti alabilmemiz için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 

Üstel, Turistleri ülkede karşılarken kısa bir süre önce özelleştirilen Ercan Havaalanı’nın kısa sürede önemli değişiklikler yaşandığını ve ülkeye yatırım yapacak olan Nurullah Turanlı'ya da teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

 

Kıbrıs Postası'na konuşan tur operatörü İsmail Abidin ise Danimarka'dan gelen turistlerin KKTC için önemli bir adım olduğuna değinerek yaşanan gelişmlerin devamını diledi...

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık