Ana Sayfa Yurt DAÜ geleneksel turizm günleri başlıyor

DAÜ geleneksel turizm günleri başlıyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi’nin düzenlediği Turizm Günleri’nin 15’incisi 24–25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2013 Pazar 00:02
DAÜ geleneksel turizm günleri başlıyor

DAܒden yapılan açıklamaya göre etkinlikte, “çok kültürlü bir yapı içinde olan öğrenciler bir araya getirilerek sosyalleşmelerine katkıda bulunmak” amaçlanıyor.

 

Çarşamba günü, DAÜ Turizm Fakültesi bahçesinde saat 10.30’da “Kültür Günü”yle başlayacak etkinlikte öğrenciler, yöresel kıyafetler giyip dans edecek ve ülkelerine özgü yiyeceklerle kendi kültürlerini tanıtma fırsatı bulacak.

 

50 ülkenin tanıtımının yapılacağı etkinlikte atık yemeklerden üretilen geri dönüşüm projeleri ile ilgili fotoğraf sergisi de yer alacak.

 

Etkinlik kapsamında, çeşitli öğrenci grupları da kültürlerine özgü danslar sergileyecek.

 

25 Nisan’da ise DAÜ Aşçılık Okulu öğrencilerinin katkılarıyla Bedis Piknik Alanı’nda geleneksel ‘Turizm Pikniği’ ve ‘Çevre Günü’ etkinlikleri düzenlenecek.

 

“ÖĞRENCİLER SOSYAL VE KÜLTÜREL ALANDA DA GELİŞMELİ”


Turizm Günleri Koordinatörü, DAÜ Turizm Fakültesi öğretim görevlisi Raziye Nevzat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada akademik alanda kazanılan başarıların yanında sosyal ve kültürel açıdan da öğrencilerin gelişmesi gerektiğini, bu nedenle de bu tür etkinliklerin son derece önemli olduğunu belirtti.

 

Etkinliğe turizm sektöründen de büyük katılım olacağını belirten Nevzat, farklı kültürlerin sosyal ortamda bir araya gelerek kültürel etkileşim sağlamasını hedeflediklerini dile getirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık