Ana Sayfa Yurt DAܒnün e-postaları DAÜ tarafından satılıyor!

DAܒnün e-postaları DAÜ tarafından satılıyor!

DAÜ , üniversite içi yazışmalarda veya akademik yazışmalar için kullanılan emu.edu.tr uzantılı e-posta listesine reklam mailleri için sattığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 15:26
DAܒnün e-postaları DAÜ tarafından satılıyor!

Bilindiği üzere SPAM ile mücadele veren uluslararası kuruluşlar bu konuda ciddi yaptırımları mevcut. Örneğin Spam listesine giren bir IP’nin bloklanıyor ve bu bloktan kurtulmak da zordur. Reklam amaçlı atılan rahatsız edici e-postaların şikayeti anında üniversitenin e-posta adresleri gereksiz bildirimler ile doldurulmuş oluyor.

 

DAÜ E-POSTALARI 325 TL


Asgari ücretin 0.25 katı , yani 325 TL’sına üniversitenin kullandığı emu.edu.tr uzantılı e-postalara reklam atan firmaların yarattığı kirlilikten önem arzedebilecek bir e-postanın da okunamamasına neden oluyor. Böylece eğitimde ciddi riskler oluşuyor. DAÜ öğretim üyelerinden gazetemize gelen şikayet üzerine yaptığımız araştırmada ulaşılan belgenin, çok da rahat ulaşılabilir bir belge olduğunu gördük. Döner sermaye olarak görülen özel bilgileri para karşılığı satan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin bu yaptığı gerek eğitim verdiği öğrencilerine  “örnek” olduğu uluslararası bilişim standartlarına aykırı davranması, gerekse etik kuralları çiğniyor olması nedeniyle üzücü bir haldedir.

 

İŞTE O REKLAM BAŞVURU BELGESİ

 

Barış Gazetesi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık