Ana Sayfa Davutoğlu Focus'a konuştu

Davutoğlu Focus'a konuştu

Davutoğlu, Türkiye'nin AB ile müzakere sürecini "dönüşü olmayan bir yol" olarak niteledi

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2013 Cumartesi 14:34
Davutoğlu Focus'a konuştu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Alman Focus dergisine yaptığı açıklamada AB ile üyelik sürecinde Almanya'dan destek beklediklerini belirterek, Türkiye ile Almanya arasında çok özel ilişkilerin olduğunu ifade etti. Ahmet Davutoğlu, AB üyeliğinin Türkiye için stratejik öncelik olmaya devam ettiğini vurgulayarak, Türkiye'nin AB ile müzakerelerini "dönüşü olmayan bir yol" olarak niteledi.

Türkiye'de yaşanan Gezi Parkı olaylarına da değinen Dışişleri Bakanı Davutoğlu, yaşananların Türkiye'de sağlıklı bir demokrasinin varlığının göstergesi olduğunu ifade etti. Türkiye'de her hükümet temsilcisinin veya politikacının eleştirilebilir olduğuna işaret eden Davutoğlu, "hükümetin kamu düzenini sağlamak ve barşçıl göstericileri illegal amaçlar için kullanmak isteyenlerden korumak" görevi olduğunu kaydetti.

''Türk demokrasisi ikinci sınıf bir demokrasi değildir'' diyen Davutoğlu, ülkede diyalog yoluyla sorunları çözmek için gerekli yapıların, katılım ve hukukun üstünlüğünün mevcut olduğunu vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık