Ana Sayfa Yurt Değirmenlik İlkokulu, Derviş Eroğlu'na teşekkür etti

Değirmenlik İlkokulu, Derviş Eroğlu'na teşekkür etti

Eroğlu: "ilkokul Öğretmenlerinizi Hiç Unutmazsınız. Ben Bu Yaşa Geldim, İlkokulu Öğretmenlerimi Hep Hatırlıyorum"

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 11:26
Değirmenlik İlkokulu, Derviş Eroğlu'na teşekkür etti

Lefkoşa, 10 Aralık 12 (T.A.K.): Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ilkokul öğretmenlerinin hayat boyu hiç unutulmadığını belirterek, öğrencilerin öğretmenlerinin verdiği eğitimi iyi almaları ve evlerinde de çalışmaları halinde başarılı olabileceğini söyledi.Değirmenlik İlkokulu Müdürü, öğretmenleri, okul aile birliği ve öğrencilerden oluşan heyet, Cumhurbaşkanı Eroğlu'nu ziyaret ederek, okula yaptığı klima bağışı nedeniyle teşekkür etti.Okul Müdürü Hüseyin Alsancak, Cumhurbaşkanı Eroğlu'na okula katkıları için teşekkür plaketi sundu ve Cumhurbaşkanı'nı okullarına davet etti.EROĞLU: "ASIL GÖREV OKUL AİLE BİRLİKLERİ VE ÖĞRETMENLERİN"Cumhurbaşkanı Eroğlu ise imkanlar ölçüsünde okulları ve kuruluşları desteklemeye çalıştıklarını; bunun asli görevlerinden biri olduğunu ifade etti. Eroğlu, ancak okulların eksikliklerinin giderilmesinde asıl görevi okul aile birlikleri ve öğretmenlerin üstlendiğini; birlikte çalışmalarıyla okulların ihtiyaçlarının karşılandığını anlattı.
"BİZİMKİ DEVEDE KULAK"1976 yılında Eğitim Bakanı olduğunda okul aile birliklerine önem vermeye çalıştığını; her okulda okul aile birliği kurulmasıyla okulların eksiklerinin giderildiğini anlatan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, "İhtiyaçlarınızı zaten siz kendi çalışmalarınızla gideriyorsunuz. Bizimki devede kulak kalıyor. Her şeyi devletten, hükümetten beklemek mümkün değil, bütçeler sınırlı" diye konuştu.

 

"GÜÇLÜ KURUMLAR DA DESTEKLEMELİ"
Eroğlu, güçlü kurum ve kuruluşların da okulları desteklemesini istedi.Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Değirmenlik İlkokulu'nun pırıl pırıl, başarılı öğrencileri olduğunu belirterek, öğrencilere, öğretmenlere ve okul aile birliğine başarı diledi."BU YAŞA GELDİM İLKOKUL ÖĞRETMENLERİMİ HEP HATIRLARIM"
Öğrencilere hitaben "Bakın çocuklar ilkokul öğretmenlerinizi hiç unutmazsınız. Ben bu yaşa geldim, ilkokulu öğretmenlerimi hep hatırlıyorum" diyen Eroğlu, öğrencilerin, öğretmenlerin verdiği eğitimi en iyi şekilde almasını; evlerinde de çalışmalarını istedi ve böyle yaparlarsa notlarının 10'dan aşağıya düşmeyeceğini söyledi."HER ŞEYİN BAŞI ÇALIŞMA"Eroğlu, "Her şeyin başı çalışmadır" dedi.Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Değirmenlik İlkokulu heyetiyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık