Ana Sayfa Siyaset Denktaş: "2016 referandum yılı olacak"

Denktaş: "2016 referandum yılı olacak"

Denktaş 2016 yılının referandum yılı olacağı öngörüsünde bulunarak, “Türkiye’nin etkin ve fiili garantisini sulandıracak bir çözüm planına halkımız ‘evet’ dememeli” diye konuştu.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2016 Cumartesi 13:48
Denktaş:

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş 2016 yılının referandum yılı olacağı öngörüsünde bulunarak, “Türkiye’nin etkin ve fiili garantisini sulandıracak bir çözüm planına halkımız ‘evet’ dememeli” diye konuştu.

DP-UG’den yapılan açıklamaya göre, partinin mayıs ayında gerçekleştirilecek olan 10. Olağan Genel Kurulu öncesinde ilçe, köy ve mahalle kongreleri kapsamında yapılan Dörtyol kongresinde Dörtyol örgütü, kadın ve gençlik başkanları ile kurultay delegeleri ve sandık sorumluları belirlendi.

Kongre sırasında partililerin sorularını da yanıtlayan Genel Başkan Serdar Denktaş, 2016 yılının bir referandum yılı olacağına kuvvetle muhtemel inandığını, gidişatın bu yönde olduğunu söyledi.

Garantiler konusunda Türk tarafının müzakere sürecinde tavizkar bir tutum içinde olduğunu gördüğünü ileri sürerek bunun kendilerini endişelendirdiğini belirten Denktaş, “ Türkiye’nin etkin ve fiili garantisini sulandıracak bir çözüm formülüne Kıbrıs Türk halkı ‘evet’ dememeli” diye konuştu.

Denktaş, “ Bu konuda inancımız tamdır. Ancak bize ziyarete gelen veya bizim görüştüğümüz yabancı büyükelçiler bu konuda oldukça iddialı ‘dedirteceğiz’ demektedirler. Bu konuda içimizde büyük bir şüphe doğruyor. Belli ki yeni oyunlar peşindedirler” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık