Ana Sayfa Siyaset Denktaş: “Adam gibi adamdı”

Denktaş: “Adam gibi adamdı”

Kıbrıs Türk siyasi tarihinde önemli yeri olan 9’lar Hareketi üyesi, DP kurucularından, eski bakan, milletvekili, Kurucu Meclis Üyesi, Koop Bank'ın eski Genel Müdürü ve Erenköy Mücahidi Taşkent Atasayan ölümünün 6. yılında kabri başında anıldı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 13:13
Denktaş: “Adam gibi adamdı”

Kıbrıs Türk siyasi tarihinde önemli yeri olan 9’lar Hareketi üyesi, Demokrat Parti kurucularından, eski bakan, milletvekili, Kurucu Meclis Üyesi, Kooperatif Merkez Bankası eski Genel Müdürü ve Erenköy Mücahidi Taşkent Atasayan ölümünün 6. yılında kabri başında anıldı.

 

Bugün Lefkoşa Mezarlığı’nda saat 11:00’de gerçekleşen anma törenine 9’lar Hareketi üyeleri DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Onursal Başkanı Hakkı Atun, Nazif Borman ile Süha Türköz’ün yanı sıra Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu, DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, bazı DP Yetkilileri, ailesi ve sevenleri katıldı.

 

Anma töreninde Merhum Atasayan’ın kabrine çelenkler konuldu, dua okundu; DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Onursal Başkanı Hakkı Atun ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan birer konuşma yaptı.

 

Atasayan’ın yeğeni Zehra Uluöz ise Taşkent Atasayan’ın özgeçmişiyle ilgili bilgi verdi ve “dede” dediği amcasına olan özlemini gözyaşları içinde dile getirdi.

 

Törendeki konuşmalarda, Atasayan’ın Kıbrıs Türk siyasi tarihinde önemli bir yere sahip olduğu ve tüm yaşamını topluma hizmet etmekle geçirdiği üzerinde duruldu.

 

DP GENEL BAŞKANI DENKTAŞ: “ADAM GİBİ ADAMDI. KIBRIS TÜRK HALKINA VERDİĞİ HİZMETLERİN UNUTULMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”


DP Genel Başkanı Serdar Denktaş törende yaptığı konuşmasında, Atasayan’a olan özlemlerini ifade ederek, Atasayan’la birlikte çalışma fırsatı bulmasından duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

 

Atasayan’ın ne söylediğini, ne yaptığını çok iyi bilen düzgün bir kişiliğe sahip olduğunu anlatan Denktaş, “Adam gibi adamdı” dedi.

 

Konuşmasında, Taşkent Atasayan’ın uzun soluklu siyasi hayatında önemli bir yer tutan 9’lar hareketi döneminden de bahseden DP Genel Başkanı Denktaş, DP’nin kurulduğu yıllarda yaşadığı ciddi sıkıntıların aşılması için Atasayan’ın yaptığı özverili çalışmaları da anlattı.

 

Denktaş, “Kıbrıs Türk halkına verdiği hizmetlerin unutulması mümkün değildir” diye konuştu.

 

9’LAR HAREKETİ LİDERİ, DP ONURSAL BAŞKANI HAKKI ATUN: “ATASAYAN, ÜLKESİNİ SEVEN, ÜLKESİNE HİZMET ETMEK İSTEYEN İNSANLAR İÇİN ÇOK BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR”


9’lar Hareketi’nin Lideri, DP Onursal Başkanı Hakkı Atun ise konuşmasında, Atasayan’ın siyasi ve sosyal kişiliği hakkında bilgi Verdi ve Atasayan’la ilgili bir kaç anısını paylaştı.

 

Atasayan’ın; ülkesini seven ve ülkesine hizmet etmek isteyen insanlar için çok büyük önem arz ettiğine işaret eden Atun, 9’lar Hareketinin nasıl doğduğunu ve Atasayan’ın 9’lar hareketinde ve DP’nin kuruluşunda yaptığı özverili çalışmaları anlattı.

 

Atun konuşmasında, “Kendisini rahmetle anıyoruz. Elbette kendisini hiç unutmadık. Candan davranışlarıyla her zaman kalbimizdedir. Ailesinin ve DP’nin de başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.

 

MİLLİ EĞİTİM GENÇLİK VE SPOR BAKANI MUTLU ATASAYAN: “İDOLÜMDÜ. RUHU ŞAD OLSUN, MEKANI CENNET OLSUN”


Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan da konuşmasında, Atasayan’ın ülkesi için yaptığı önemli hizmetlerden söz etti.

 

Amcasının oğlu olan Merhum Atasayan’ı tüm hayatı boyunca örnek aldığını ifade eden Atasayan, “ O benim idolümdü. Yaşamı boyunca kendi kişiliğinden taviz vermeden, hep mert, dürüst, çalışkan ve devamlı ülkesi için çalışan biriydi” şeklinde konuştu.

 

Siyasette de O’nun gibi olmak istediğini söyleyen Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Atasayan, “Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"BARIŞ GÜCÜ İŞLEVİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE YİTİRDİ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık