Ana Sayfa Siyaset Denktaş doğruladı: Ekonomik Protolol imzalandı

Denktaş doğruladı: Ekonomik Protolol imzalandı

Denktaş mecliste ekonomik protokolün birkaç gün önce imzalandığını, bugün ise teati usulü ile mali protokolün imzalandığını doğruladı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2016 Perşembe 19:47
Denktaş doğruladı: Ekonomik Protolol imzalandı

TC  Başbakanı Binali Yıldırım’ın dün Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasında 3 yıllık süreyi kapsayan    Ekonomik ve Mali Protokol’ün  imzalanarak yürürlüğe konulduğu ile ilgili açıklamasının ardından, bugün de Başbakan Yardımcısı Maliye Bakanı Serdar Denktaş açıklama yaptı.

Denktaş, Türkiye ile Ekonomik ve Mali Protokolün teati üsulüyle imzalandığını, anlaşmayı bugün de Bakanlar Kurulu’nda onaylayacaklarını açıkladı.

Mecliste Ekonomik ve Mali Protokol ile ilgili eleştirileri yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, yılın yarısına gelmişken, geç kalmış bir protokolü kamuoyu önünde imzalamak istemediklerini söyledi.

“BUGÜN BAKANLAR KURULU’NDA ONAYLAYACAĞIZ”

Denktaş, “Teati üsülü ile imzalandı, imzalar tamamlandı ve artık iş prosedüre kalmıştı. Bugün Bakanlar kurulunda onaylayacağız, sonra meclisten geçecek ve yürürlüğe girecek. Ben ve ekonomi bakanı yürüttük, Türkiye adına da ekonomi bürokratları ve TC Lefkoşa Büyükelçisi yürütmüştür. Bir önceki hükümetin bıraktığı konular üzerinden geçtik.

Mutabık kalınmayanları müzakere ettik, bir notaya getirdik ve onayladık. Başbakan imzaladı, onay prosedürüne geçmiş bulunuyoruz. Ekonomik protokol imzalanmıştı, Sayın Başbakan bugün de Mali Protokolü imzalamıştır” dedi.

“PEŞKEŞ YOK”

Denktaş, peşkeş iddialarını ise yalanladı;  Ekonomik ve Mali Protokol’de Telekomünikasyon Dairesi ve KIB-TEK altyapısının yenileneceğini anlatan ifadeleri Meclis’teki milletvekilleriyle paylaştı

“Bu protokolde peşkeş yoktur, altyapıların yenilenmesi vardır” diyen Denktaş, maaşlar konusunda da herhangi bir açıklaması olmadığını söyledi.

Maaşların ödenmesi konusunda bir açıklaması olmadığını vurgulayan Denktaş, gazetede çıkan haber konusunda ilgili gazeteyi arayıp böyle bir açıklaması olmadığı konusunda kendilerini uyardığını kaydetti.

Denktaş, maaş ödemenin devletin görevi olduğunu vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık