Ana Sayfa Yurt Denktaş: "Hedefimiz güçlü KKTC ve istikrar''

Denktaş: "Hedefimiz güçlü KKTC ve istikrar''

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Girne ve Girne’ye bağlı köy ve yerleşim birimlerine yoğun ziyaretler gerçekleştirerek bölge halkını gerçekleştirecekleri toplantıya davet etti.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 14:13
Denktaş:

DP, Girne ve civarının sorunlarına çözüm konulu açık hava toplantısını 16 Kasım Cuma günü saat 18.00’de Girne DP Binası önünde gerçekleştirecek.

 

DP’den yapılan açıklamaya göre, Karşıyaka ve Karaoğlanoğlu’na gerçekleştirilen ziyaretlerde Denktaş’a, Genel Sekreter Bengü Şonya, Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak, Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, Girne Kadın Örgütü Başkanı Güler Demirağcı ile MYK üyeleri eşlik etti.

 

DENKTAŞ: “AMACIMIZ SORUNLARA YERİNDE VE GERÇEKCİ TEŞHİSLER KOYMAK”

Gerçekleştirdikleri halk toplantılarıyla vatandaşın nabzını tuttuklarının altını çizen Denktaş; “Amacımız bölgelerdeki sorunlara yerinde ziyaretler gerçekleştirerek, halkın da önerilerini dikkate alarak gerçekçi teşhisler koymak” dedi.

 

İktidar yürüyüşünün kıvılcımlarını 1 Eylül’de Başkent Lefkoşa’da başlattıklarını anımsatan Denktaş, bununla da yetinmeyip bölgelerde halk toplantıları gerçekleştirdiklerini 18 Ekim’de Lefke ile başlayan kitle toplantılarına 16 Kasım’da da Girne ile devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Ülkenin kötü yönetildiğini, her bölge ve kesimin bundan nasibini bir şekilde aldığını savunan Denktaş, “Hiç kimse yaşadığı bugün ki durumdan memnun değil. İstikrarsız bir hükümet, yönetimde beceriksiz olduğunu her fırsatta kanıtlıyor. Esnaf siftah etmeden gününü geçiriyor, bir müddet sonra ise kepenk kapatıyor. Asgari ücret yerinde sayarken, zamlar her geçen gün artıyor. Vatandaşın satın alma gücü sıfırlanıyor, hayvancı, çiftçi, tümüyle üretici tükendiğini dile getiriyor. Genç üniversite mezunları işsizlik nedeniyle ailelerinin verdiği harçlıkla geçiniyor, böylelikle geleceğini görmüyor. Göç edenlerin ve göç etme planları kuranların sayısı her geçen gün artıyor, özel sektör teşvik edilmediği gibi vergilerle beli bükülüyor, insanımız bakanlık önlerinde iş dilenen durumda ancak hükümet edenlerin umurunda dahi değil, halkı düşünen bir yönetim yok. Bu ülke nereye gidiyor?” diye sordu.

 

DENKTAŞ: “ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ.”

Zor bir süreçten geçildiğine de dikkat çeken Denktaş, vatandaş kan ağlarken, hükümetin ise sırf iktidarda tutunmak adına adam kayırmacılık ve partizanlıkla meşgul olduğunu savundu.

 

Denktaş; “Durgun piyasa nedeniyle halk birikimlerini tüketti, tüketilen birikimler yetmezmiş gibi borçlanarak yaşadığımızı ne yazık ki mevcut hükümet görmüyor veyahut görmezden geliyor” dedi.

 

“HEDEFİMİZ GÜÇLÜ KKTC, EKONOMİDE İSTİKRAR”

Denktaş, Kıbrıs Türk Halkı’nın bugün yaşanılanları hak etmediğine dikkat çekerek; “Hedefimiz güçlü bir KKTC yaratmak, ekonomide istikrar sağlamaktır” dedi.

 

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş konuşmasının sonunda ise insanca ve hakça yaşamak istencimizi haykırmak üzere tüm Girne halkını, 16 Kasım’da Girne’de gerçekleştirecekleri halk toplantısına davet etti.

 

ÖZDEĞİRMENCİ: “BU HALK HÜKÜMETE CEVABINI SANDIKTA İRADESİNİ GÖSTEREREK VERECEKTİR”

DP Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci’de konuşmasında, özelde Girne, genelde ise ülkenin içinde yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Kıbrıs Türk halkının bilinenin aksine uyanık olduğunu belirten Özdeğirmenci, günü geldiğinde halkın gerekli cevabı sandıkta iradesini göstererek kanıtlayacağına olan inancını dile getirdi. Özdeğirmenci, konuşmasını Girne halkı’nı 16 Kasım’da gerçekleştirecekleri halk toplantısına davet ederek noktaladı. Ziyaretlerde Girne’de yaşanılan sıkıntılar vatandaş tarafından dile getirilirken, parti yetkililerinden çözüm formülleri konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. DP yetkilileri ayrıca, “Bir Taykacık, Son Şans” ve DP iktidarında hayata geçirilecek politikaların yer aldığı kitapçığı vatandaşlara takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık