Ana Sayfa Ekonomi Denktaş: Kar-İş yetkililerini kabul etti

Denktaş: Kar-İş yetkililerini kabul etti

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kar-İş yetkilileriyle görüşerek, sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2016 Perşembe 17:58
Denktaş: Kar-İş yetkililerini kabul etti

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş) yetkililerini kabul ederek sorunlarını dinledi.

Bakanlık Basın Bürosu'ndan verilen bilgiye göre, Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, Bakan Denktaş'a Kar-İş'in taleplerini dile getirerek, sorunları ile ilgili bilgiler verdi.

Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, mevcut sistemin sürdürülebilir olmadığını, ihtiyaç dışında verilen taşıma izinlerine artık bir son verilmesi gerektiğini, bunun ortaya ekonomik yönden ciddi sıkıntılar çıkardığını ve şirketleri batma noktasına taşıdığını söyledi.

Mağduriyetin hizmet alan yolcular açısından da yaşadığına dikkati çeken Topaloğlu, böylelikle ulaşım kalitesinin düştüğünü söyledi.

Kar-İş ayrıca öğrenci taşımacılığından doğan haklar ve sözleşmelerin biran önce başlamasını talep ederken, kaçak taşımacılığın önüne geçilmesi, vergi borcu olan üyelerin borçlarının ödenmesinde yaşadığı sıkıntıları da gündemine taşıdı. 

Ada genelinde üniversitelerinde dâhil edilerek bölgesel şirketlerin kurulmasını talep eden Topaloğlu, böylesi bir şirketin kurulması durumunda öğrenci ve yolculara daha sık sefer, bununla birlikte daha konforlu ve güvenli yolculuk yapma imkânı yaratılacağını belirtti.

Topaloğlu, Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile gerçekleştirdikleri görüşmeyi çok yararlı bulduklarını, geçmiş yıllardan kalan sorunları aktarma fırsatının yanı sıra çözüm noktasına birlikte karar verildiğini ayrıca ileriye dönük projeler konusunda da fikir tartışmasının son derece yararlı olduğunu sözlerine ekledi.

Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu; "Bu ülke toplu taşımacılığı özlüyor. Sizlerde şefkatli kollarınızı açarak bu konuda bir milat başarıyorsunuz" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş kabulde, Kar-İş yetkililerinin bir takım taleplerini haklı bulduklarını, ancak bazı taleplerin ise diyalog yolu ile sağlıklı bir çözüme kavuşabileceğini söyledi.

Mevcut sisteminin sürdürülmesinin ülke içinde mümkün olmadığını dile getiren Başbakan Yardımcısı Denktaş, özellikle ihtiyaç dışında verilen taşıma izinlerine bir son verilmesi konusunda hem fikir olduklarını kaydetti.

Denktaş, toplu taşımacılığın daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması ve insanların tam anlamıyla bu hizmetten yararlanmasının yollarını yine birlikte arayacaklarını belirterek, bunun için gerek Kar-İş, gerekse diğer kurum ve kuruluşlardan gelecek her türlü görüşün alınacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık