Ana Sayfa Yurt Denktaş, re’sen vergi tarih olacak dedi

Denktaş, re’sen vergi tarih olacak dedi

İktidar yürüyüşüne Başkent Lefkoşa ile başlayan, Lefke ve Girne ile devam eden Demokrat Parti (DP), bu yürüyüşüne Güzelyurt ile devam ediyor.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 18:24
Denktaş, re’sen vergi tarih olacak dedi

5 Aralık saat 19:00’da Güzelyurt Terminal Salonu’nda “Üreten, Canlı, Güçlü Güzelyurt için Geliyoruz” sloganıyla “Demokrat Parti İktidarında Güzelyurt”u anlatacak olan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, bu bağlamda Güzelyurt İlçesi’ne bağlı yerleşim birimlerini ziyaret ederek, bölge halkını toplantıya davet etmeye başladı.

 

Bu bağlamda ilk olarak Güzelyurt Organize Sanayi Bölgesi’ni ve civardaki esnafı ziyaretedenSerdar Denktaş, vatandaşların ve işyeri sahiplerinin sorunlarını dinledi.

 

Serdar Denktaş ziyaretler sırasında yaptığı konuşmasında, ana programlarında Güzelyurt ve Lefke Bölgesi’ni özellikli bölge olarak ayırdıklarına dikkati çekerek, ülkenin her yerinde yangın olduğunu, fakat Güzelyurt esnafının artık dayanamaz duruma geldiğini söyledi.

 

Serdar Denktaş’a ziyareti sırasında DP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak, Güzelyurt İlçe Başkanı Erdoğan Şanlıdağ, Lefke İlçe Başkanı Özk an Mavioğlu, Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, bazı parti yetkilileri ile partililer eşlik etti.

 

SERDAR DENKTAŞ: “DP OLARAK KIBRIS TÜRK HALKINI ÇAĞDAŞ DÜNYA İLE BULUŞTURMAK HEDEFİNDEYİZ”


Konuşmasında, DP olarak Kıbrıs Türk halkını çağdaş dünya ile buluşturmak hedefinde olduklarını, bu nedenle “Kıbrıslı Formülcükler” diye adlandırdıkları yöntemlerle bezenmiş, onurlu bir yürüyüşün yol haritasını Lefke ve Girne’nin ardından Güzelyurt için de hazırlamak için bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Denktaş, “15 Aralık’ta DP İktidarında Güzelyurt’u hakettiği ekonomik refaha kavuşturmak için neler yapacağımızı anlatmaya geliyoruz. Şunu bileceksiniz yapamayacağımız bir şeyi asla yapabilecekmişiz gibi gelip size anlatacak değiliz. Hesabımızı kitabımızı yaptıktan sonra yapabileceğimiz bir şey varsa onu yazacağız ve mutlaka da yapacağız. Hepinizi bu toplantıya bekliyorum” diye konuştu.

 

“ANA PROGRAMIMIZDA GÜZELYURT VE LEFKE BÖLGESİ’Nİ ÖZELLİKLİ BÖLGE OLARAK AYIRDIK”


“Memleketin neresine gitsem herkes dolu, herkes öfkeli. Ama Güzelyurt bir başka dolu, başka öfkeli” diyerek, sıkıntıların bilincinde olduklarını kaydeden Denktaş,  bu nedenle ana programlarında Güzelyurt ve Lefke Bölgesi’ni özellikli bölge olarak ayırdıklarına vurgu yaptı.

 

“SİZDEN DESTEK İSTİYORUM”


Denktaş, Annan Planı sonrasında Güzelyurt’un büyük yara aldığını, bölgede üretimin durma noktasına geldiğine de değinerek, yaşanan bu olumsuz süreçten kurtulmanın tek yolunun birlikte mücadele olduğunu söyledi ve Güzelyurt halkından destek istedi.

 

“RE’SEN VERGİ TARİHE KARIŞACAK. BASİT USULDE VERGİLENDİRME UYGULAMASI GETİRİLECEK”


Re’sen vergi ve yapılan zamların esnafın belini büktüğüne işaret ederek, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu bugün bir kez daha gördüğünü ifade eden Denktaş, Re’sen verginin DP iktidarında tarihe karışacağını bir kez de Güzelyurt esnafı ile paylaştı.

 

DP Genel Başkanı Denktaş, Re’sen vergi yerine sektörlerin önünü açan ve onları üretim yapmaya iten adil bir vergi sistemi olan “Basit Usulde Vergilendirme (BUV)” uygulaması getirileceğini kaydetti.

 

“BELİRLİ YILLIK CİRONUN ALTINDAKİ İŞLETMELERE VERGİ MUAFİYETİ SAĞLAYACAĞIZ”


Belirli yıllık cironun altındaki işletmelere vergi muafiyeti sağlayacaklarını da dile getirerek, küçük esnafın da önünün açılacağını sözlerine ekleyen Serdar Denktaş, şöyle konuştu:

 

“Hükümet tasarruf yapmak yerine, halkın cebinden para almak için yüksek vergiler alıyor. Re’sen vergiyi esnaf ve küçük işletmeciye yönelik uyguluyor. Hatırlayacaksınız, 2006 yılı öncesinde Demokrat Parti olarak, re’sen vergi’yi kaldırmıştık. Ancak oyunlar onanarak bizleri hükümetten dışlamışlar ve sonra re’sen vergiyi yeniden getirmişlerdi” dedi.

 

“DP İKTİDARINDA ÜRETİM YAPAN ÇALIŞAN HERKES DESTEKLENECEK”


DP iktidarında üretim amaçlı kurulma aşamasında olan ve/veya ayakta durmaya çalışan işyerlerine kaliteli üretim ve teknoloji yenilemelerinde teşvik verileceğini de dile getiren Denktaş, DP iktidarında üretim yapan, çalışan herkesin destekleneceğini vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık