Ana Sayfa Siyaset Denktaş: "Ülkenin en büyük sorunu, en değersiz hükümete sahip olmak"

Denktaş: "Ülkenin en büyük sorunu, en değersiz hükümete sahip olmak"

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, ülkenin şu andaki en önemli sorununun “gelmiş geçmiş en değersiz hükümete sahip olması olduğunu” iddia etti.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 22:58
Denktaş:

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, ülkenin şu andaki en önemli sorununun “gelmiş geçmiş en değersiz hükümete sahip olması olduğunu” iddia etti.

Meclis Genel Kurulu’nda KKTC’nin 2013 bütçesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Denktaş, bütçede engellilere ayrılan payı düşük bulduğunu belirterek bunun artırılması; özürlülerin eğitimine ayrılan payın artırılması gerektiğini söyledi.

Mazbata mağdurlarına yönelik yeni düzenlemelere ihtiyaç olduğuna işaret eden Denktaş, Petrol Dolum Tesisi yapılması konusunun hala gündemde olmasını da eleştirdi.

Denktaş, Gönyeli’de Güzelyurt’u Girne’ye bağlayacak güzergahta bir parkın içinden yol geçirilmesinin öngörüldüğünü belirterek, bunun üst geçit gibi bir yöntemle düzeltilmesini istedi.

Ercan ihalesiyle ilgili eleştirilerini  yineleyen Denktaş, ihalenin  düşmesi gerektiği görüşünü dile getirdi.

Resen vergiler konusunda da eleştirilerde bulunan Denktaş, bu ülkenin şu andaki en önemli sorununun “gelmiş geçmiş en değersiz hükümete sahip olması” olduğunu iddia etti.

Konuşulacak, eleştirilecek çok şey bulunduğunu ancak bunu kime yapacağını soran Denktaş, hükümetin yapacağı en iyi şeyin topluca  istifa ederek seçime gidilmesini sağlamak ve bu Meclisin koltuklarını yapıcı eleştirilerde bulunan insanlarla doldurmak olacağı görüşünü savundu.

Denktaş, daha fazla konuşmanın bir işe yaramayacağını söyleyerek konuşmasını tamamladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HP, PAŞAKÖY VE VADİLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık