Ana Sayfa Gündem "DENKTAŞ'IN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM ETMEKTE"

"DENKTAŞ'IN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM ETMEKTE"

Denktaş, dün akşamüstü zatürre teşhisi konularak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2019 Çarşamba 15:12

Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın eşi ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın annesi 85 yaşındaki Aydın Denktaş, dün akşamüstü zatürre teşhisi konularak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisine kaldırıldı.

 Kıbrıs Postası, Başhekim Bülent Dizdarlı’dan, Aydın Denktaş’ın son durumuna ilişkin bilgi aldı.

Dizdarlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aydın Hanım bilindiği üzere eski bir koah hastasıdır. Akciğerlerinde bir yetmezliği söz konusu. Bu zemin üzerinden bir enfeksiyon, buna bağlı olarak bir kalpte bir ritim hızlanması, böbreklerde yetmezlik gelişmeye başlayınca genel düşkünlük hali üzerine dün akşamüstü hastanemize getirildi. İlk tetkikler yapıldıktan ve ilk bulgulara ulaşıldıktan sonra tedavisinin yoğun bakımda devam etmesine karar verildi. Dünden beridir bu bahsettiğim semptomlar üzerine tedavisi devam etmekte. Düne göre bugün biraz daha iyi olmakla beraber, halen hayati tehlikesi devam etmekte ve tedavisi yoğun bakımda sürmektedir. Eğer her şey yolunda giderse birkaç gün sonra uyandırılması bekleniyor.”

(KIBRIS POSTASI)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık