Ana Sayfa Ekonomi Denktaş'tan 13. maaş müjdesi!

Denktaş'tan 13. maaş müjdesi!

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, 13’üncü maaşların 21 Aralık tarihinde sonra erecek Bütçe görüşmeleri öncesinde ödeneceğini açıkladı. Denktaş, maaşlara yüzde 7.5 oranında bir artış yapılması yönünde hükümete öneri sunduğunu da söyledi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2016 Çarşamba 15:03
Denktaş'tan 13. maaş müjdesi!

Serdar Denktaş, 2017 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’da sunumunu yaparken yaptığı konuşmada, 2016 yılına ait 13. maaşların ve tarım hayvancılık gibi kesimlere olan borcun bütçe dönemi sona ermeden ödeneceğini açıkladı.

Denktaş, maaşlardan kesinti yapılacağı yönündeki iddiasının gerçekleri yansıtmadığını da vurgulayarak, aksine maaşlarda yüzde 7,5 oranında bir artış yapılması yönünde hükümete öneri sunduklarını söyledi.

Denktaş, bütün bu çalışmalar yapılırken dedikodularla halkın rahatsız edilmesinin kabul edilebilir olmadığını dile getirdi.

“Hükümete sunacağımız artış talebi bizim kendi açımızdan yani maliye açısından belirlenmiştir. Bu önerimiz hükümetle tartışıldıktan sonra gerekli karar orada üretilecektir. Bizim önerimiz yüzde 7.5 oranında. 2016 Temmuz’unda yansıyan 2.30 luk oran da dahil, yüzde 7.5’lik bir artıştır” diyen Maliye Bakanı Serdar Denktaş, hükümetin bu oranı tartışıp artırmak veya eksiltmek yetkisine sahip olduğunu anımsattı.

İnsanların kayıplarını da ön gören bir yaklaşım içerisinde olduklarını ve ona göre öneriler sunduklarını ifade eden Serdar Denktaş, “Tüm bu çalışamlar yapılırken, şu veya bu nedenle dedikodular üzerinden vatandaşımızı, halkımızı huzursuz etme girişimlerini kabul etmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Hükümetimiz yaptığımız öneriyi tartışacaktır Aralık ayı verileri henüz tam olarak belirlenmiş değil, onu da görerek mutlaka bir karara varacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık