Ana Sayfa Mizah Der Standard-Ulusal Kanal kardeşliği

Der Standard-Ulusal Kanal kardeşliği

Avusturya gazetesi Der Standard, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin yönetimine el konulmasını “Mısır’ın Tayyip’i devrildi” başlığı ile duyurdu.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2013 Cuma 13:31
Der Standard-Ulusal Kanal kardeşliği

Mansettv.com/ HABER ÖZEL

Ancak bu  başlık bir yerlerden tanıdık geldi.. Provokatör yayınlarıyla bilinen Ulusal Kanal da darbe haberinde  “Mısır'ın Tayyip'i Mursi devrildi” başlığını kullanmıştı.

Gazetenin haberinde Başbakan Erdoğan ve Muhammed Mursi arasında paralelik olduğunu iddia edilirken, Mısır Cumhurbaşkanının devrilmesinin Türk hükümetinin dış politikasına darbe vuracağı görüşü hakim.

Gazete, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve AB Bakanı Egemen Bağış’ın yetkilileri arayarak Mısır Ordusu generallerine tepki verilmesi için telefon diplomasisi yürüttüğünü de yazdı.

AB’nin söyledikleri Türkiye’de işe yaramadı

Davutoğlu’nun darbe ile ilgili krizin toplumsal uzlaşmayla çözülmesi gerektiğini, uzlaşmaya da ancak toplumun tüm kesimlerinin kaygı ve görüşlerinin dikkate alınmasıyla sağlanabilecek bir diyalogla ulaşılabileceğini görüşlerine değinen gazete, daha önce de AB’nin Gezi olaylarında Türkiye’ye söylediğini ancak Türkiye’de bu görüşlerin bir işe yaramadığını yazdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık