Ana Sayfa Gündem "DERE, CAESAR BEACH'TEN İNTİKAMINI ALDI"

"DERE, CAESAR BEACH'TEN İNTİKAMINI ALDI"

Taşan dere"Caesar Beach" sitesinin kaçak yapılarını yerle bir etti

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2018 Çarşamba 21:59

İskele Kalecik bölgesinde, denize 12-13 metre mesafede yaptığı kaçak yap-sat yapılarına "ÇED" raporu almaya uğraşan Caesar Beach sitesinin sahibi Afik inşaat şirketinin dere yatağına yaptığı kaçak yapıları yerle bir oldu.

DERE YATAĞI İŞLEVİNİ YİTİRMİŞ !

Daha 3 hafta önce "ÇED " raporu bilgilendirme toplantısında, site yanında yer alan dere yatağı için " İşlevini yitirdi" benzetmesini yapan ve "ÇED" raporunda dere yatağına gereken önemi vermeyen İsrailli Afik Şirketi'nin planları alt üst oldu.

DOĞANIN GAZABINA UĞRADI

Dere yatağını daraltan ve dere ağzını doldurarak, yetkili makamlardan (Kaymakamlık ve belediye) izin almadan, kaçak bir şekilde plaj tesisleri kuran İsrailli şirket doğanın gazabına uğradı. Yağan aşırı yağış ve sel suları dere yatağını doldurduğu gibi, dere yatağının ağzına yapılan bendi de aşarak, kaçak plaj tesislerini yerle bir etti. Şirketi kaçak yaptığı disko-bar da sular altında kaldı, plastik sandalye ve masalar denize sürüklendi.

KAYMAKAMLIK GÖREVE...

Dere yatağını izinsiz işgal ederek yasadışı tesisler kuran şirketin bu yasadışılığı karşısında, İskele Kaymakamlığı'nın ne zaman harekete geçerek işlem yapacağı merak ediliyor. Bütün bir yaz yasadışı işletilen bu plaj tesislerinin İskele Kaymakamlığı tarafından gözardı edilerek, çalışmalarınını yürüttğü ortaya çıktı. Kaymakamlık uhdesinde bulunan dere yatağını da işgal eden şirketin yaptığı izinsiz işlerin kaymakamlık tarafından denetim altına alınması bekleniyor.

İSKELE BELEDİYESİ GÖREVE...

Aynı şekilde izinsiz yaptığı disko-bar gibi yazlık tesislerini bütün bir yaz yasadışı işleten, İskele Belediyesi'nden herhangi bir izin alma gereği hissetmeyen bu şirket hakkında yasadışı işletmeler ve yaptığı yapılar için de skele Belediyesi'nin harekete geçmesi ve bu yapıları ortadan kaldırması bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık