Ana Sayfa Yurt Derin soruşturma

Derin soruşturma

Fellahoğlu Cep Shop mağazasına iki kez girerek çok sayıda elektronik eşya çaldıkları şüphesiyle tutuklanan 3 kişi dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2013 Salı 07:52
Derin soruşturma

Elmas TOKAY

 

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Fellahoğlu Cep Shop isimli mağazaya, 19 Mart 2013 ve 1 Nisan 2013 tarihlerinde sabaha karşı ön kapısı kırılarak girilmesi ve içerisinden çok sayıda cep telefonu ve tablet bilgisayar çalınması meselesiyle ilgili polis tarafından tutuklanan Avni Kansaran, Yusuf Özür ve Ali Kasımoğulları’yla ilgili soruşturma sürüyor. 3 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve haklarında tahkikat amaçlı 7 gün daha tutukluluk emri alındı. Sirkat edilen 19 cep telefonundan 7’sinin KKTC’de satıldığı tespit edildi. Zanlı 1 Kansaran, tutuklanmasının ardından, gönüllü ifade vermiş ve bu suçu Yusuf Özür ve Ali Kasımoğulları’yla işlediğini itiraf etmişti.

 

Bu itirafın ardından polis Yusuf Özür ve Ali Kasımoğulları’nı gözaltına almıştı. Zanlı 1 Avni Kansaran sirkat edilen telefonların bir kısmını Limasol’da sattığını, bir kısmını da satması için zanlı 3 Ali Kasımoğlulları’na verdiğini polise söylemiş ve polis bu konuda tahkikat başlatmıştı. Zanlı 2 Yusuf Özür de, polis tarafından gözaltına alındıktan sonra suçunu itiraf edip polise gönüllü ifade vermişti. Avni Kansaran, Yusuf Özür ve Ali Kasımoğulları dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzuruna çıkarıldı ve haklarında 7 gün daha tutukluluk emri alındı. İddia makamı adına mahkemede hazır bulunan Savcı Emine Taşkın, meselenin tahkikatını yürüten Ercan Atasay’ı tanık olarak dinletti. Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Ercan Atasay, zanlı 1 Avni Kansaran, zanlı 2 Yusuf Özür ve zanlı 3 Ali Kasımoğulları’nın “dükkan açma”, “kasti hasar”, “sirkat” ve “sahtekarlıkla para temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Soruşturmanın geniş çapta devam ettiğini kaydeden Atasay, meseleyle ilgili olarak birçok kişinin sorgulandığı ve sorgulanmaya devam edileceğini söyledi. 2 zanlının verdiği gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibinin devam ettiğini anlatan Atasay, sirkat edilen cep telefonlarından 7’sinin KKTC’de satıldığının tespit edildiğine dikkat çekti. Atasay, bu aşamada zanlıların 7 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti. Bu talebe itiraz olmaması üzerine Yargıç Hale Ahmet Raşit, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için talep edilen tutukluluk emrini verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık