Ana Sayfa Teknoloji Dev ekranlı iPad’ler geliyor

Dev ekranlı iPad’ler geliyor

Bir sü­re ön­ce 9.7 inç­lik iPad Ai­r’­i pa­za­ra su­nan App­le­’ın ge­le­cek yıl 12.9 inç­lik tab­let­ler­le tü­ke­ti­ci­lerin kar­şı­sı­na çı­ka­ca­ğı be­lir­til­di.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2013 Perşembe 23:01
Dev ekranlı iPad’ler geliyor

Tablet piyasasına ekim ayında 9.7 inç ekran genişliğinde iPad Air’i sunan Apple, bir sonraki tableti için çalışmalara başladı. Korea Times gazetesine konuşan bir Apple yetkilisinin verdiği bilgiye göre, elektronik devi gelecek yıl piyasaya sunmak üzere Retina Display teknolojisine sahip dev ekran katerosinde yer alan 12.9 inç genişliğinde bir model üzerinde çalışıyor. Cihazın gelecek yıl pazara çıkması bekleniyor.

Tahminler doğru çıktı

Wall Sreet Journal gazetesi, Temmuz ayında Apple’ın 12.9 inç genişliğinde iPad üzerinde çalışıyor olabileceğini belirtmiş ve şirketin aynı zamanda daha büyük bir iPhone üzerinde plan yaptığını iddia etmişti. Araştırma şirketi NPD DisplaySearch ise ekim ayındaki raporunda, Apple’ın 12.9 inç ekranlı iPad planınından bahsederek WSJ haberini bir nevi doğrulamıştı.

Ultra HD olacak

Ul­tra HD çö­zü­nür­lü­ğe sa­hip ola­ca­ğı id­di­a edi­len tab­le­tin, gö­rün­tü ka­li­te­sin­de iPad Air’ı ge­ri­de bı­rak­ma­sı bek­le­ni­yor. Yet­ki­li, gö­rün­tü ka­li­te­si son de­re­ce üs­tün ola­ca­ğı­nı id­di­a et­ti­ği ye­ni ne­sil iPad’in, Ul­tra High De­fi­ni­ti­on (UHD) ka­li­te­si su­na­ca­ğını öne sür­dü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık