Ana Sayfa Yurt Devlet ciddiyeti ayaklar altında

Devlet ciddiyeti ayaklar altında

Serdar Denktaş, KIB-TEK’in 3,6 milyon TL’lik borcunu ödemediği gerekçesiyle dev bir şirketin elektriğini kesmesine tarım bakanının tepki gösterip elektrik santralına suyu kesmesini eleştirdi:

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 16:07
Devlet ciddiyeti ayaklar altında

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, basında yer alan bazı haberlerin hükümetin devlet ciddiyetini ayaklar altına aldığının bir göstergesi olduğunu vurguladı.

 

Serdar Denktaş, KIB-TEK’in 3,6 milyon TL’lik borcu ödemediği gerekçesiyle dev bir şirketin elektriğini kesmesine tepki gösteren tarım bakanının, elektrik santralına su veren kuyuları mühürlettirilmesini eleştirdi. Denktaş, 1300 TL borcu olan küçük işletmecinin, borcunun yarısını ödemesini kabul etmeyip elektriği kesilirken, dev şirketlerin milyonlarca borcunun tahsil edilmemesinin kabul edilmez olduğunu vurguladı. Bir bakanın elektrik santralinin soğutulması için sağlanan suyu kesmesi olayını değerlendiren Serdar Denktaş, “Bu yapılan tam bir başyapıttır” dedi. Denktaş şöyle konuştu: “300 TL borcu olan ve sigorta yardımı ile hayatını idame ettiren yaşlıların,1300 TL borcu var diye borcunun yarısını ödemek istemesine rağmen işyerinin elektriği kesilen gencimize çare bulmak yerine, büyük şirketleri korumak adına kendi birimine su veren kuyuları mühürlemek gerçekten üstün bir devlet yönetimi gösterimidir.” Denktaş, “Yukarıda sadece bir günlük gazetelere bakarak ortaya koyduğumuz komedi artık bir an önce sona erdirilmelidir” dedi. Serdar Denktaş, öğretmen eylemiyle buna neden olan yönetmeliği eleştirerek “uygun eylem”in ne olduğunun bir yönetmelikle duyurulmasını istedi. Denktaş “komedi” olarak nitelediği bu durumun sona erdirilebilmesinin tek yolunun erken seçim olduğunu iddia etti. Serdar Denktaş yazılı açıklamasında, “Gazeteleri okurken, verilen beyanatlar, yaşanan gariplikler ‘gülelim mi ağlayalım mı halimize’ dedirtmekten öteye geçememektedir” dedi. Sendikaların bir eylemine karşın polisin açtığı “uygunsuz davranış” davasının tam anlamı ile komedi olduğunu savunan Serdar Denktaş, “Öğretmenlerimiz elbette okul içindeki kılık kıyafetlerine dikkat etmelidir ve öğretmenlerimizin bu duyarlılığa genel olarak sahip oldukları bilinmektedir. Bu konuda yönetmelik yayınlamakla başlayan gariplikler zinciri sendikanın uygunsuz eylemi ile davalık olmuşsa, birilerinin “uygun” eylemin ne olduğunu da bir yönetmelikle duyurması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Güney Kıbrıs’ta yaşanmakta olan ekonomik krizle ilgili olarak “Başbakanımızın oraya da bakacağı” şeklindeki haberin ise ülkenin her ferdi ile dalga geçmekten başka bir şey olmadığını iddia eden Serdar Denktaş, “Türkiye’nin bir yetkilisinin belki de dalga geçmek için söylediği bir sözü böylesine ciddiye alarak yorum yapan, dahası söyleneni tekrarlayan bir Başbakanımız olduğu için ne kadar övünsek azdır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık