Ana Sayfa Sağlık Devlet hastanesinde, medikal firma adı veren doktor var

Devlet hastanesinde, medikal firma adı veren doktor var

Aktıp Ticaret Direktörü Harun Azizoğlu, Lefkoşa Devlet Hastanesi’ndeki bazı doktorların, reçetelerin üzerine medikal ürünün alınacağı firmanın adını yazdığını iddia etti.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:22
Devlet hastanesinde, medikal firma adı veren doktor var

Ergül ERNUR

 

Lefkoşa’da faaliyet gösteren ve medikal malzemeler satan Aktıp Ticaret Direktörü Harun Azizoğlu, devletin haksız rekabet ortamı yarattığını öne sürdü.


Dört senedir tıbbi malzeme satışı yaptıklarını belirten Azizoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde görevli bazı doktorların, yazdıkları reçetelerle hastaları tek bir medikal şirkete yönlendirdiğini iddia etti.


Azizoğlu, kendisine gelen iki reçeteden birinde doktor mührü bulunduğunu diğerinde olmadığını ancak üst tarafında bir medikal şirketin adının yazılı olduğunu ifade etti.


Tıbbi malzeme satışı yaptığıyla ilgili hastanede şirketi tanıttıklarını, varlıklarını ortaya koyduklarını anlatan Azizoğlu, uzun zamandır devlet hastanesinden kendilerine reçete gelmemesinden dolayı şüphelendiklerini belirtti.


Azizoğlu, üzerinde başka bir medikal şirketin adının yazılı olduğu iki reçetenin kendisine tesadüfen geldiğini ifade ederek “Devlet hastanesi reçetelerinin üzerinde bir firmanın adının yazılı olduğunu görünce, doktorların yönlendirme yaptığını, bu nedenle bize hasta gelmediğini anladım” iddiasında bulundu.


Devlette veya özelde yazılan reçetelerin üzerine eczane ismi veya medikal şirket ismi yazılmasının doğru olmadığını savunan Azizoğlu, bu durumun rekabeti azalttığını ve başka iş insanlarının çalışmasının engellendiği anlamına geldiğini söyledi.


Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ersan Berksel, konuyla ilgili bilgi verdi ancak konuşmasının kayıt dışı olduğunu ifade etti. Berksel, Azizoğlu’nu konunun araştırılması için görüşmeye çağırdı.Azizoğlu: Kalite ve güvenlik sorunu yok

 

Aktıp Ticaret Direktörü Harun Azizoğlu, 200 bin TL borç altına girerek işini kurduğunu söyledi.


Devlet ihalelerine girdiğini, iş yapmaya çalıştığını belirten Azizoğlu, devlet eliyle işlerinin baltalanmak istendiğini öne sürdü. Azizoğlu, bu durumun sadece kendisini değil, aynı sektörde çalışan diğer firmaları da etkilediğini söyledi.


Azizoğlu, devlette çalışan bir doktorun reçete üzerine firma adı yazarak hastayı yönlendirmesinin doğru olmadığını belirterek, “Rekabet engelleniyor, bizi ve diğer firmaları batırmaya çalışıyorlar” dedi.


Uzun süredir tıbbi malzeme satamamaktan dert yanan Azizoğlu, malzemelerinin kalitesi veya güvenliğiyle ilgili de bir sorun olmadığını söyledi.


Azizoğlu, getirtilen malzemelerin Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Kurulu’ndan onay alınarak piyasaya sokulduğunun altını çizerek, “Ürünlerin kalitesi veya güvenliğiyle ilgili bir şüphe olursa zaten piyasadan toplatılır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

LABORATUVAR ETİ, 2021'DE RESTORANLARDA!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık