Ana Sayfa Yurt Diktatörlük olmaz

Diktatörlük olmaz

Akansoy, Hasipoğlu’nun LTB çalışanlarıyla ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2012 Perşembe 07:46
Diktatörlük olmaz

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Asım Akansoy, Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu’nun grevdeki Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarına söylediği “İsyan ediyorsanız sonuçlarına katlanacaksınız” yolundaki sözlerine tepki göstererek, bakana diktatör yakıştırmasında bulundu.

 


Akansoy, bakanın sözlerinin “Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) sahip olduğu düşünce yapısının, bakış açısının çok net bir göstergesi” olarak değerlendirdi.

 


Akansoy yazılı açıklamasında, bu sözleriyle işçileri hedef gösterdiğini belirttiği Hasipoğlu’nu, “Maaşlarını alamayan, yatırımları yapılmayan ve Anayasa’ya aykırı olarak angarya çalıştırılmak istenen işçilerin haklı mücadelesinin bir ‘sonuç’ olduğunu gözden kaçırmakla” suçladı. Aksoy, “Belediye çalışanlarından özür dileyeceğine, memleketi batıran partisinin suçlarını bastırmak için saldırıya geçmesi kabul edilemez bir durumdur” dedi.

 


Asım Akansoy, “Bir diktatör edasıyla grevdeki çalışanları suçlayan Sağlık Bakanı kendi görevini yapacağına, başarısızlıklarına kılıf bulamıyor olacak ki softa şaşırtmasıyla, siyasi partilerin, sendikaların, sivil toplum örgütlerinin ve Lefkoşa halkının destek verdiği bu grevi hiçe sayarak bir suçmuş gibi göstermeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

“UBP sorunları çözmekten aciz”

 


Davalık olan olaylı UBP Kurultayı nedeniyle ikiye bölünen UBP’nin ülke sorunlarını anlamakta ve sorunlara çözüm bulmakta ne denli aciz kaldığının toplanamayan çöplerden de belli olduğunu ileri süren Akansoy, “LTB, UBP’nin laboratuarıdır. Dönen dolapları anlamak için de mikroskoba ihtiyaç yoktur çünkü Sayıştay raporları, mahkemelerde açılan davalar ve kabarık dosyalar her şeyi ortaya koymaktadır” dedi.

 


Akansoy, hizmet odaklı bir siyaset anlayışları olmayan, insan odaklı düşünemeyen iktidar yetkililerinin ülkeyi soktukları kaosun özrünü dilemek için istifa etmek yerine fütursuzca halka saldırdığı, tehditler savurduğunu ileri sürerek UBP milletvekili Ahmet Çaluda’nın kendi partisi ile ilgili açıklamalarını da bunun ispatı olarak değerlendirdi.
Çaluda’nın “İçine düştükleri bu durumdan utandığı ve bu gidişle erken seçimden başka şansları kalmadı” şeklindeki sözleriyle UBP içindeki kirli yarışı kendi açıklamalarıyla da deşifre ettiğini savunan Akansoy, “UBP’li seçilmişlerin de itiraf ettiği gibi bu ülkeyi ve Lefkoşa’yı ancak erken bir seçim temizler” dedi ve sözlerini şöyle tamamladı:

 


“Hal böyleyken bu sistemin değişmesini isteyen ilerici Kıbrıs Türkleriyle yarından (bugünden) itibaren başbakanlık önüne taşınacak olan eylemlerde, CTP-BG olarak yerimizi en önde alacağımızı ve Lefkoşa’yı Lefkoşalılar için geri alana kadar da eve dönmeyeceğimizi belirtmek isterim. Oyun artık bitmiştir, halk UBP’ye hesap sormak için yola çıkmıştır.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık