Ana Sayfa Yurt Diş Tabipleri Cumhurbaşkanı Eroğlu'nu ziyaret etti

Diş Tabipleri Cumhurbaşkanı Eroğlu'nu ziyaret etti

Eroğlu’nu ziyaret eden Diş Tabipleri Odası sağlıktaki sorunlara dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 08:50
Diş Tabipleri Cumhurbaşkanı Eroğlu'nu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, önceki gün, Hüseyin Bıçak başkanlığındaki Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası heyetini kabul etti.


Diş Hekimliği Haftası ve Günü nedeniyle gerçekleşen kabulde konuşan Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Bıçak, Oda’nın, ağız ve diş sağlığıyla, sağlık sistemindeki sorunlarla ve toplumun sıkıntılarıyla ilgilenen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu bildirdi.


Sağlıktaki sorunlara da dikkat çeken Hüseyin Bıçak, çıkmayan yasalardan dolayı sıkıntılar yaşandığını ve bu yasaların çıkabilmesi için istikrarlı bir yönetime ve hükümete ihtiyaç duyulduğunu söyledi


Öte yandan Bıçak, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) sorunlar yanında siyasi sorunların da toplum için huzursuzluk kaynağı olduğunu kaydetti.


Cumhurbaşkanı Eroğlu ise kabuldeki konuşmasında, bir tıp mensubu olarak diş hekimlerinin gününü kutlayarak, KKTC’de eski zamanların aksine birçok yetişmiş diş hekimi ve hekimlerin tavsiyeleri doğrultusunda daha bilinçli, ağız sağlığına önem veren bir halk bulunduğunu ifade etti.


Hükümet ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) arasındaki sorunun en erken zamanda bitmesi; Lefkoşa’nın eski temiz görünümüne kavuşması dileğinde de bulunan Eroğlu, sağlık sisteminin eskiye göre daha iyi olmasına karşın halen bazı temel yasaların çıkarılmasına ihtiyaç bulunduğunu kaydetti.


Sağlık ve eğitimin Kıbrıs Türk halkının öncelikleri olduğunu ve hükümet bütçelerinde bu konulara ağırlıkla önem verildiğini belirten Eroğlu, her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle hastanelere yeni cihazların kazandırıldığını ve bunun için bütçe konularında bazı fedakârlılar da yapıldığını söyledi.


Eroğlu Diş Tabipleri Odası’na çalışmalarında başarı dileyerek, Diş Hekimliği Haftası’nın halkın bilgilendirilerek dikkatinin çekilmesi açısından iyi bir fırsat olduğunu da ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık