Ana Sayfa Emlak Doğal gaz ve Elektriğe zam var mı?

Doğal gaz ve Elektriğe zam var mı?

Bakan Taner Yıldız, "Önümüzdeki günlerde elektrik ve doğalgaz fiyatlarında bir değişiklik yaşanmasını beklemiyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 14:19
Doğal gaz ve Elektriğe zam var mı?

Gürcistan'da Borçka-Ahıska Elektrik İletim Hattı tesisinin açılışına katılan Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Önümüzdeki günlerde elektrik ve doğalgaz fiyatlarında bir değişiklik yaşanmasını beklemiyoruz" dedi.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Gürcistan'da Borçka-Ahıska Elektrik İletim Hattı tesisinin açılışına katıldı. Açılışın ardından Borçka-Ahıska Elektrik İletim Hattı tesisine dair açıklamalarda bulunan Bakan Yıldız, iki ülke arasındaki anlaşmayla devreye giren 400 kilovoltluk tesiste üretilecek elektriğin, Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden başka ülkelere satılabileceğini söyledi. Taner Yıldız, hattan gelecek elektriğin fiyatının henüz belli olmadığını, fiyatı özel sektörün belirleyeceğini belirtti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Taner Yıldız, "Kışla beraber elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi?" sorusuna "Şu anda yaşanan kış şartlarından dolayı doğalgaz ve elektrikte bir arz problemi yaşanmıyor. Bununla ilgili bir sorun öngörmüyoruz. Önümüzdeki günlerde elektrik ve doğalgaz fiyatlarında bir değişiklik yaşanmasını beklemiyoruz" şeklinde cevap verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık