Ana Sayfa Siyaset Doğuş Derya'dan zehir zemberek sözler

Doğuş Derya'dan zehir zemberek sözler

Türkiye ile varılan su anlaşması üzerine açıklama yapan CTP Milletvekili Doğuş Derya, “bir toplumu toplum yapan sektörler ulaşım, enerji, su, haberleşme vb. sektörlerse ve bu sektörleri AKP’yi finanse eden şirketlere devredecek bir babayiğit çıkmışsa, o zaman CTP’yi karşısında bulur” sözleriyle varılan anlaşmanın karşısında olduğunu açıkça ifade etti.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2016 Cumartesi 21:56
Doğuş Derya'dan zehir zemberek sözler

CTP Milletvekili Doğuş Derya, CTP’nin politikası üzerinden ortaya çıkan su anlaşmasını eleştirdi. CTP’nin Kıbrıslı Türklerin adil, eşit ve haysiyetli bir şekilde yaşaması sağlamak amacıyla kurulduğunu dile getiren Derya, CTP içinde olup da CTP’nin ilkelerinin dışında hareket edenlerden dolayı CTP’liyim diyen herkesin utanması gerektiğini açıkça ifade etti. Derya, Kıbrıs Türk Toplumunu ayakta tutan hiçbir sektörün AKP’yi finanse eden hiçbir şirkete devredilemeyeceğini bunu yapmaya kalkanların karşısında CTP’yi bulacağını vurguladı.

İşte o açıklama:

“Kıbrıslı Türklerin yıllardır verdikleri haysiyet, emek ve eşitlik mücadelesinde CTP en geniş tabanlı sol parti olmuşsa bunun nedenleri vardır.

CTP iktidar olmayı bir amaç olarak değil, toplumu adil, emekten yana, eşitlikçi ve özgürlükleri kuracak bir yapiya taşıyacak bir araç olarak gördüğü içindir. ( bu yüzden iktidar olmak için her şeyi mubah görenler CTP’liyim dediğinde utanmak gerekir.)

CTP, milliyetçilerin silmeye çalıştığı tarihsel hakikatleri sildirmeyen, bugüne dek Kıbrıslı Rumların yaşadığı acıları ve gerçekleri inadına anlatmaya devam eden bir partidir. ( bu yüzden AKP ağızları ile Türkiye ile işbirliği adı altında Kıbrıslı Rumlara ayar vermeye çalışanlara bakınca CTP’liyim diyen utanmalıdır)

CTP, Kıbrıslı Türklerin bir toplum olarak var olabilmesi için bugüne dek bu toplumu ezmeye çalışan her türlü tahakkümcü politikaya karşı direnmiştir. Bir toplumu toplum yapan sektörler ulaşım, enerji, su, haberleşme vb. sektörlerse ve bu sektörleri AKP’yi finanse eden şirketlere devredecek bir babayiğit çıkmışsa, o zaman CTP’yi karşısında bulur.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık