Ana Sayfa Astroloji DOKTORLAR TEMİNATA BAĞLANDI

DOKTORLAR TEMİNATA BAĞLANDI

Doktor Hızal ile Küçük 2015 yılında 250 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2018 Salı 09:27
DOKTORLAR TEMİNATA BAĞLANDI

 2008 yılında Hızal Doğum Kliniği’nde ameliyat sırasında ölen Eski Girne Kaymakamı Hasan Akber'in kızı Zeliş Balıkçıoğlu’nun ölümüyle ilgili sorumlu görülen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Raif Hızal, Dr. Turgut Küçük ve Anastezi Uzmanı Hamit Kalfaoğlu, dün teminat için Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Meydana gelen ölümün ardından yıllarca süren hukuk davasının ardından üç doktor dün ceza davasından teminata bağlandı. Doktor Hızal ile Küçük 2015 yılında 250 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Polis Müffettiş Muavini Behiç Akçın, 11 Kasım 2018 tarihinde 33 yaşındaki Balıkçıoğlu’nun rahim kanamasından dolayı Kadın Doğum Uzmanı Dr. Raif Hızal, Dr. Turgut Küçük ve Anastezi Uzmanı Hamit Kalfaoğlu tarafından ameliyat edildiği esnada yaşamını yitirdiğini söyledi.Akçın, Balıkçıoğlu’na otopsi yapıldığını, Doç.Dr.Abdi Özaslan tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde yapılan otopside doku örnekleri alındığını belirtti. Akçın, 7 Şubat 2011 tarihinde Özaslan tarafından gönderilen ek otopsi raporunda Balıkçıoğlu’nun damarının sezeryan sırasında yırtıldığının ve bağlantılı olarak gelişen iç kanama sonucu öldüğünün belirlendiğini açıkladı.

Akçın, zanlılara, “İhmalkarlık ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebeyiyet verme”suçlaması getirildiğini kaydeden Akçın, doktor olan üç zanlının teminata bağlanmasını talep etti.Mahkeme, zanlıları yurt dışına çıkış yasağı ve her biri için birer kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

AKINCI’NIN KONUŞMASI RUM BASININDA...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık