Ana Sayfa Yurt Doktoroğlu'nda 3 parça 20 TL

Doktoroğlu'nda 3 parça 20 TL

Her yağmurda sel baskınına uğrayan Doktoroğlu mağazası kurtulmak için kampanya başlattı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 07:57
Doktoroğlu'nda 3 parça 20 TL

Lefkoşa’da her sağanak yağmur sonrası su baskınına uğrayan Doktoroğlu mağazası, devletten beklediği ilgiyi görmeyince son çare olarak kurtulmak adına elindeki tüm stoğu tüketmeye karar verdi.


Mağaza sahibi Hüseyin Doktoroğlu, yaklaşık üç senede altı kez su baskınına uğradığını belirterek “Devletimiz ilgisiz, kurtulmak için mağazadaki konfeksiyon ürünlerini üç parça 20 TL satmaya karar verdim” dedi.


Lefkoşa’da, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki mağazanın bahçesine kurulan stantlarda, eşofmanlar, ayakkabılar, iç çamaşırları, t-shirtler ve her şey, “üç tane 20 TL” satışa sunuldu.


1 milyon sterlinlik yatırımının her yağmurda sular altında kaldığını ve zararının kimse tarafından karşılanmadığını belirten Doktoroğlu, bölgedeki alt yapı eksikliği giderilmediği sürece bu yaşananların süreceğini de yineledi.


Doktoroğlu, bu yıl yaşanan su baskınlarında mağazanın camlarının patladığını, mallarının suların içerisinde sürüklendiğini ve her su baskınında zararının 300 bin TL’nin üzerinde olduğunu ifade etti.


Hüseyin Doktoroğlu, alt yapı eksikliğinden dolayı sürekli uğradığı zarar karşısında Karayolları Dairesi, Sanayi Dairesi ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ne dava açtı.


İki sene önce açılan davanın hâlâ sürdüğünü ifade eden Doktoroğlu, maddi ve manevi uğradığı zarara karşılık yasal hakkını aramak istediğini söyledi.


Doktoroğlu, çözüm yolu üretilmesini talep etti, her yağmurda aynı mağduriyetleri yaşamak istemediğini belirtti.


Bir süre önce mağazasını satışa çıkaran Doktoroğlu, 1 milyon sterlin değeri olan yatırım için 690 bin sterlinden başlayıp, 600 bin sterline kadar düşen bir satış rakamı sunduğunu ancak alıcı bulamadığını söyledi.


Doktoroğlu, satışla ilgilenenlerin çok olduğunu ancak toprak olarak almak istedikleri için teklifleri kabul etmediğini belirtti. Doktoroğlu, alıcıların birçoğunun mağaza yatırımına ilgi duymadığını ifade etti.


“Şimdi kurtulmak için, yok olmamak adına; olur da yağmur yağar ve geriye kalan her şeyi de alır korkusuyla bu kampanyayı başlattık” diyen Doktoroğlu, “Hükümetimiz hiç yardımcı olmadı, bundan büyük üzüntü duyuyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık