Ana Sayfa Gündem “DOME HOTEL ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE İHALE EDİLMELİ”

“DOME HOTEL ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE İHALE EDİLMELİ”

Hür-İş Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda, Dome Hotel konusunda yazılı açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2018 Salı 14:59
“DOME HOTEL ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE İHALE EDİLMELİ”

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu ( Hür-İş)  Başkanı Ahmet Çaluda, Dome Hotel ihalesinin bir an önce şeffaf bir şekilde yapılması çağrısında bulundu. 

Hür-İş Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda, Dome Hotel konusunda yazılı açıklama yaptı.

Çaluda şunları kaydetti:

“Dome Hotel, Vakıflar İdaresi’nin bir malıdır. Vakıflar İdaresi ile ilgili bir şaibe olmaması adına Vakıf mallarının uzun vadeli kiraya verilecek mülkleri ihale yolu ile yapılmalıdır. Dome Hotel’in Mayıs 2018’den beri kira mukavele süresi bitmiş olup Dome Hotel işgal edilmektedir. Yapılan mukavelede uzatma kararı olan bir madde bulunmamaktadır. Ülkenin en büyük işçi federasyonu olarak Vakıflar İdaresi’nin bir malı olan Dome Hotel ihalesinin bir an önce şeffaf bir şekilde yapılmasını talep ediyoruz.”

Çaluda, “ondan alın bize verin” demediklerini ancak Dome Hotel için bir çok kurumun başvuruda bulunduğunu ifade ederek, ihale olması halinde “en iyi teklifi veren ihaleyi kazansın” dediklerini belirtti ve Vakıflar İdaresi’nin kazanmasının toplumun kazanması anlamına geldiğini vurguladı.

Ahmet Çaluda, “Hür-İş olarak Vakıf İdare mallarının korunması ve vakıflar İdaresi’nin gelir kaybına uğramaması adına bir an önce gerekenin yapılmasını istiyoruz sadece...” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık