Ana Sayfa Gündem "DOME OTEL'DE VERGİ KAÇIRILIYOR"

"DOME OTEL'DE VERGİ KAÇIRILIYOR"

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı Mecliste yaptığı konuşmada Başbakanı Dome Oteli ihaleye çıkmaksızın  tekrar Dayanışma Turizm Şirketine vermeye çalışmakla suçlayarak 21 Mayıs tarihinde  Mecliste verdiği sözleri hatırlattı

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2018 Çarşamba 09:41

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı Mecliste yaptığı konuşmada Başbakanı Dome Oteli ihaleye çıkmaksızın  tekrar Dayanışma Turizm Şirketine vermeye çalışmakla suçlayarak 21 Mayıs tarihinde  Mecliste verdiği sözleri hatırlattı. Başbakanın 21 Mayısta yaptığı konuşmayı tutanaklardan okuyarak "Bütün faturalar tek tek incelenecek. Sonuç Halka ve Meclise açıklanacak ondan sonra gereken yapılacak" dediğini hatırlattı. 

Başbakanın geçen hafta bir TV programında Dome Otelin bir haftaya kadar sözleşmesinin yenileneceğini söylediğini de hatırlatan Arıklı; " Teftiş için görevlendirdiğiniz ekip ne buldu. Hangi sonuçlara ulaştı da bu sonuçlardan memnun ve tatmin oldunuz ve Dome Oteli yine aynı adamlara veriyorsunuz?" diye sordu.

Başbakana bazı sorularda soran Arıklı 10 yıldır Dome Oteli işleten şirketin Vakıflara 10 yılda günde 200 TL ödediğini oysa Sendikaya 10 milyon lira aktardığını, kendilerinin ise 550 bin lira harcırah kullandıklarını söyleyerek " Bu şirket aynı zamanda vergi de kaçırdı ve Vergi Dairesi bu şirkete ceza kesti. Söz verdiğiniz gibi 10 yıllık hesapları incelemeden Vakıfların hakkını teslim etmeden Dome Oteli bu şirkete verirseniz bu sizin dürüst kişiliğinize gölge düşürür" dedi.
Arıklı Meclis Kürsüsünde eski Vakıflar Müdürü Rauf Ersenal'ın CTP döneminde baskılar karşısında istifa ettiğini söyleyerek Ersenal'ın istifa mesajını okudu.

Arıklı sözlerini şöyle sürdürdü; " Sayın Başbakan siz Genel Başkan seçildiğinizde eski ile arama bir çizgi çektim dediniz ve yeni CTP nin işaretini verdiniz. İşte size fırsat. Ya o çizgiyi kalınlaştıracak ya da çizdiğiniz çizgiyi sileceksiniz. Lütfen dürüstlüğünüze yakışanı yapın ve önce Dome Otelin 10 yıllık hesabını çıkarın sonra da şeffaf bir ihale yaparak Vakıfların hakkını koruyun..."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık