Ana Sayfa Siyaset DP: "Güçlü Güzelyurt için geliyoruz"

DP: "Güçlü Güzelyurt için geliyoruz"

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, tüm Güzelyurtluları, “DP İktidar Yürüyüşü” etkinlikleri kapsamında yarın (15 Aralık) “Üreten, Canlı, Güçlü Güzelyurt için Geliyoruz” sloganıyla yapacakları halka açık toplantıya katılmaya çağırdı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 09:36
DP:

Yaklaşık iki haftadır Güzelyurt’a bağlı yerleşim yerlerine, esnafa, sivil toplum örgütlerine ve derneklere ziyaretler gerçekleştiren DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, bu bağlamda dün de Güzelyurt çarşısı, Kalkanlı, TBK Gaziler Derneği Güzelyurt Şubesi, Aydınköy, Güneşköy ve Serhatköy’ü ziyaret etti.

Ziyaretlerde, DP iktidarında nasıl bir Güzelyurt olacağını anlatacakları halka açık toplantıya tüm Güzelyurt halkını davet eden DP heyeti, bölge halkının sıkıntı ve taleplerini dinledi, gündemdeki konular üzerine görüş alışverişinde bulundu.

 

GÜZELYURT’TA DA DİĞER BÖLGELERDE OLDUĞU GİBİ DERT ÇOK…

Ziyaretler sırasında özellikle yüksek vergi ve iş azlığından dolayı esnafın kapanan kepenkleri, mazbatalar, yüksek faizler, ekonomik paket, hayat pahalılığı, doğrudan gelir desteğinin ödenmemesi, günden güne artan göç, işsizlik parası almaya hak kazanan yüzlerce vatandaşa Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından bu paranın ödenmemesi ve özelleştirme üzerinde durulduğu konuşmalarda, DP Genel Başkanı Denktaş, bugünkü düzenin değişmesi ve devletin sıfırdan tepeye yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

 

SERDAR DENKTAŞ: “ADİL BİR DÜZEN İÇERİSİNDE YAŞAYACAĞINIZ GÜÇLÜ KKTC’NİN SÖZÜNÜ SİZE VERİYORUM”

Ülkenin içinde bulunduğu kaosa daha fazla seyirci kalmalarının mümkün olmadığını kaydeden Serdar Denktaş, böylesi bir dönemde DP olarak, ‘ne yapılmalı?’ sorusuyla yola çıktıklarını ve planlı, programlı, gerçeğe dayalı ve halkın tüm kesimlerini de dikkate alacak projeler ortaya koyduklarını, şimdi ise bu programı Kıbrıs Türk halkı ile paylaşarak onayına sunduklarını ifade etti.

Denktaş, “DP olarak biz doğruları anlatmaya, ülkenin içinde bulunduğu sorunlara çözüm formülleri üretmeye devam edeceğiz. Partinizi değiştirin demiyorum. Ama bu kez oyunuzu bize verin. Direksiyonu bu kez bize vermenizi istiyoruz. Direksiyonu bize verin ki ülkenin, Güzelyurt’un kaderini birlikte değiştirelim. Adil bir düzen içerisinde yaşayacağınız güçlü bir KKTC’nin sözünü size veriyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaretler sırasında DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’a, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak, Güzelyurt İlçe Başkanı Erdoğan Şanlıdağ, Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu, Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, bazı parti yetkilileri ile bazı partililer eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“DPÖ VERİLERİNE GÖRE ET AÇIĞI YOK”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık