Ana Sayfa Siyaset DP köy gezilerine başladı

DP köy gezilerine başladı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş ve beraberindeki heyet köy gezilerine önceki gün akşam Karakum, Arapköy ve Çatalköy’de devam etti.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2012 Cuma 14:54
DP köy gezilerine başladı

DP’den verilen bilgiye göre, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’a, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak, Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci, Kadın Örgütü Genel Başkanı Esen Yalın Aktoprak ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.Ziyaretlerde konuşan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, 16 Kasım’da Girne’de gerçekleştirecekleri açık hava toplantısına tüm Girne halkını davet etti.


“Güçlü Kuzey Kıbrıs ancak ve ancak kendi üzerimize düşenin yapılması ile mümkün” diyen Denktaş, “yönetim sistemi içindeki çarpıklıkların düzeltilmesi, halkın sosyo-ekonomik sorunlarının çözülmesi ve hayat kalitesinin yükseltilmesi ile mümkün olacaktır. Ne istediğini bilen, kendine güvenen ve gücünün farkına varabilen KKTC vatandaşları böylelikle, kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bir ekonomik yapıya kavuşacaktır” şeklinde konuştu.


Devlet hastanelerinde verilen hizmetlerin ücretli hale gelmesini eleştiren Denktaş, bu uygulamadan vazgeçilmesi konusunda hükümete yaptığı çağrıyı hatırlatarak, ‘Sağlık’ ve ‘Eğitim’ gibi konularda devletin, vatandaşına ücretsiz hizmet sunmakla mükellef olduğunu vurguladı.


Denktaş, devletin vatandaşına sahip çıkmasının en temel görevi olduğuna işaret ederek, DP iktidarında vatandaşa doktor ve hastane seçme hakkı tanınacağını söyledi.


Devletin görevleri arasında tarihi eserleri korumanın da bulunduğuna dikkat çeken Denktaş, turizm konusunda da hükümetin destekleyici ve teşvik edici tedbirleri almasının kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık