Ana Sayfa Dünya Dr. Eray Deliceırmak, bugün törenle toprağa verildi

Dr. Eray Deliceırmak, bugün törenle toprağa verildi

Hayatını dün kaybeden eski başhekim yardımcılarından, anestezi uzmanı Dr. Eray Deliceırmak, bugün toprağa veriliyor.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2018 Cumartesi 15:35
Dr. Eray Deliceırmak, bugün törenle toprağa verildi

Hayatını dün kaybeden  eski başhekim yardımcılarından, anestezi uzmanı Dr. Eray Deliceırmak, bugün toprağa veriliyor.

Deliceırmak için saat 10.30’da görev yaptığı Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde   tören düzenlendi. Sağlık  Bakanı Filiz Besim,  törende yaptığı konuşmada,  Bakanlık görevini devraldığı ilk saatlerde Deliceırmak’ın ölüm haberiyle sarsıldıklarını ifade etti.

Besim,  Deliceırmak’ın  toplumun en zor  zamanlarında  zor bir mesleği icra ettiğini, mesleği yanı sıra sosyal alanlarda da  topluma ışık olduğunu kaydetti. Bakan Besim, “Bize düşen O’nu  sevgi, saygı ve vefayla anmaktır.  Bıraktıklarını ileri taşımaktır” diyerek, ailesine ve sağlık camiasına başsağlığı diledi.

DİZDARLI

Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı da,  bazı insanların bedenen yok  olsalar da  bıraktıkları izlerin yıllar da geçse  anımsandığını belirterek, Dr. Eray Deliceırmak’ın da iz bırakanlardan olduğunu ifade etti. Eray Deliceırmak’ın  hekimliğe ve sosyal hayata damga vurduğunu belirten Dizdarlı, “Her konuda bize ışık oldu” dedi.

TANDOĞDU

Deliceırmak’ın mesai arkadaşlarından Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Tandoğdu, 1974’te doktor olan Eray Dekliceırmak’ın Barış Harekatı sırasında Kıbrıs’a gelerek   Lefkoşa Türk Hastanesi’nde görev yaptığını ve  yaralıların tedavisinde  bulunduğunu kaydetti. Tandoğdu, Deliceırmak’ın  pratisyen hekim olmasına rağmen  anestezi uzmanı olmadığı için 1978 yılında kurulan Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde özel olarak görevlendirildiğini ve  uzmanlık eğitimini 1,5 yıl erteleyerek hastanede görev yaptığını kaydetti. Tandoğdu,  Deilceırmak’ın hekimliği yanı sıra,  bir çok derneğin kurulmasında öncü olduğunu söyledi. 69 yaşında vefat eden Deliceırmak, öğle namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’nda defnedilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GÜBRE FABRİKASINDA PATLAMA: 44 ÖLÜ, 640 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık