Ana Sayfa Kültür & Sanat Dr. Fazıl Küçük okulu Barcelona’yı fethetti

Dr. Fazıl Küçük okulu Barcelona’yı fethetti

Güney Londra’da bulunan Dr. Fazıl Küçük Okulunun Yıldızlar Halk Oyunları topluluğu, “4’üncü Uluslararası Halk Oyunları Festivalinde”, Barcelona’yı fethetti.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 06:48
Dr. Fazıl Küçük okulu Barcelona’yı fethetti

Festivalde Türkiye, KKTC, Yunanistan, İspanya, Hırvatistan ve Rusya’dan gelen 7 halk oyunları grubu, bir hafta süren festival boyunca ülkelerinin folk danslarını sundu. Londra’dan festivale katılan Okul Başkanı Akjen Havalı ve öğretmenleri Ahmet Havalı’nın başkanlığındaki grup, KKTC bayrağını festivalde dalgalandırdılar. Diğer ülkelerin gruplarıyla dostluk kuran Dr. Fazıl Küçük okulu öğrencileri, festivalden kalan zamanlarında Barcelona’nın sanat ve kültürel merkezlerini ziyaret ettiler.


“KKTC VE TC BAYRAKLARINI DALGALANDIRDIK”


Daha önce de Barcelona’da aynı festivale katıldıklarını belirten Okul Aile birliği Başkanı Akjen Havalı, bir yıl boyunca öğrencilerin bu oyunlara hazırlandığını kaydederek, “böylesine bir organizasyona katılmak maddi olarak zor. Ancak velilerimiz ve okul yönetimi, öğrencilerimizle el ele hareket ederek, yine bu sene de festivale gelebildik. KKTC ve TC’nin bayraklarını dalgalandırdık. Öğretmenleri Ahmet Havalı başkanlığında değişik bölgelerin danslarından oluşan 2 farklı program ve 17 farklı oyun sergilediler. Ekibimizi diğer ülke yetkilileri de takdirle izlediler ve bizi kendi ülkelerindeki festivallere davet ettiler. Çocuklarımız da emeklerinin karşılığını aldıkları alkışlarla gördüler“ dedi.

 

Star Kıbrıs

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık