Ana Sayfa Yurt Düşmanlardan kaçtım

Düşmanlardan kaçtım

Adıyaman’da cinayet işledikten sonra Kıbrıs’a kaçan Emre Çakır, KKTC polisi tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2012 Çarşamba 08:57
Düşmanlardan kaçtım

Hasan ÇAĞDA

 

Türkiye’nin Adıyaman ilinde 21 Şubat 2012 tarihinde işlediği kasten adam öldürme suçuyla ilgili olarak aranan ve kendi ifadesiyle düşmanları olduğu için Kıbrıs’a kaçan Emre Çakır cezaevine gönderildi.


İşlediği suç nedeniyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan ve uzun süre arandıktan sonra 5 Kasım Pazartesi günü Güzelyurt’ta tespit edilip tutuklanan Emre Çakır, iade işlemlerinin yapılabilmesi için 1 aylığına Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen duruşmada İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın ve zanlı şahsen hazır bulundu.


Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Hüseyin Özgen, mahkemede iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet verip olguları aktardı.


Çavuş Özgen, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen bilgide, 21 Şubat 2012 tarihinde Adıyaman’da meydana gelen “kasten adam öldürme ile kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve kullanma” suçlarıyla ilgili olarak Emre Çakır’ın aranmakta olduğunu öğrendiklerini söyledi.


Emre Çakır’ın 5 Kasım 2012 Pazartesi günü Güzelyurt’ta tespit edilip tutuklandığını belirten Hüseyin Özgen, zanlının iade işlemlerinin yapılabilmesi için 30 günlük süreye ihtiyaç olduğunu dile getirdi.


Mahkemede söz alan Emre Çakır, düşmanları olduğu için Kıbrıs’a geldiğini kaydetti.


Yargıç Hale Ahmet Raşit, zanlı Emre Çakır’ın 1 ayı aşmayacak süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık