Ana Sayfa Gündem Ediz Tuncel: Tokel Petrol Dolum Tesisine red oyu kullandığı için görevinden alındı.

Ediz Tuncel: Tokel Petrol Dolum Tesisine red oyu kullandığı için görevinden alındı.

Kıbrıs TV'de akşam bir programa katılan Akademisyen ve Yazar Ediz Tuncel; "Petrol dolum tesisine karşı yürüttüğümüz mücadelede bize en çok zamanın Çalışma Bakanı Türkay Tokel destek oldu. Bakanlar kurulunda önergeyi en az 3 kez reddetti ve bu yüzden görevden alındı" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 08:58
Ediz Tuncel: Tokel Petrol Dolum Tesisine red oyu kullandığı için görevinden alındı.

Kıbrıs TV'de akşam programına katılan Star Kıbrıs Gaetesi köşe yazarlarından ve akademisyen Ediz Tuncel Petrol Dolum tesisi konusu ile ilgili şok açıklamalarda bulundu.

Petrol dolum tesisinin bu ülkeye hiçbir yarar getirmeyeceğini savunan Tokel önerge meclisten geçmeden önce pek çok UBP milletvekili de bizim gibi düşünüyordu. Ancak bir şekilde ikna edildiler diye konuştu.

Bu süreçte zamanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel'in en dirayetli duruşu sergilediğini söyleyen Tuncel. Bakanlar kurulundan en az 3 kez bu önergeyi reddetti. Ve bu red oyları yüzünden görevden alındı. Görevden alınır alınmaz ikinci toplantıta önerge bakanlar kurulundan oy birliği ile geçti. Bunları herkesin bilmesinde yarar var şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

LATİF AKÇA, "DEVAM" DEDİ...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık