Ana Sayfa Gündem Eide, Ara Bölge'deki konferansta hitap edecek

Eide, Ara Bölge'deki konferansta hitap edecek

Barış Araştırmaları Enstitüsü Oslo – PRIO Kıbrıs Merkezi, 2014 için yıllık konferansını “Avrupa’da Çatışma-Çatışan Avrupa: Avrupa’da ve Çevresinde Çatışmanın Değişen Doğası” teması üzerinde düzenliyor. Konferans, 28 Kasım Cuma ve 29 Kasım Cumartesi günleri Lefkoşa Ara Bölge’de yer alacak. BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Sayın Espen Barth Eide, 28 Kasım 2014 Cuma günü PRIO Kıbrıs Merkezi Yıllık Konferansı’na hitap edecektir.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Eide, Ara Bölge'deki konferansta hitap edecek

Kıbrıs’taki Friedrich-Ebert-Vakfı ile birlikte düzenlenen konferansta, geniş Avrupa bölgesi ve çevresindeki yeni veya yeni oluşmakta olan çatışma kaynakları incelenecek. Konular arasında enerji güvenliği, siyaset ve çatışma; göç krizleri; Avrupa’nın çevresindeki çatışmalar; ve ekonomik çatışmanın siyaseti var. On iki ülkeden akademisyenler, politika oluşturucuları ve uzmanlar; bu konuları ve Kıbrıs’taki zorlukları konuşacak, bu sırada Güneydoğu Avrupa bölgesini Avrupa’daki daha geniş kapsamlı tartışmalara açarken, bölgesel konuların da daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olacak.  

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Sayın Espen Barth Eide, 28 Kasım 2014 Cuma günü PRIO Kıbrıs Merkezi Yıllık Konferansı’na hitap edecektir.

Genel Sekreter’in Özel Danışmanı Eide açıklamalarında, bölgede büyük kargaşanın yaşandığı bu dönemde, Kıbrıs’ta tüm Kıbrıslıların yararına olacak kalıcı bir anlaşmaya varmanın ne kadar önemli olduğuna vurgu yapacak. Açıklamaları kısa bir sorular ve cevaplar oturumu izleyecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık