Ana Sayfa Dünya Ekolojimizin Eğitimi ve Korunması” projesi gerçekleştirildi

Ekolojimizin Eğitimi ve Korunması” projesi gerçekleştirildi

Sumgayit ve Bakü’de Gülnar Hüseynli tarafından uygulanan “Ekolojimizin Eğitimi ve Korunması” projesi gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2018 Cuma 12:32
Ekolojimizin Eğitimi ve Korunması” projesi gerçekleştirildi

Sumgayit ve Bakü’de Gülnar Hüseynli tarafından uygulanan “Ekolojimizin Eğitimi ve Korunması” projesi gerçekleştirildi.

İlk önce proje yöneticisi Gülnar Hüseynli gençler fonunun gençlere yarattığı geniş imkanlardan söz açmış, sunulan projelerden faydalanan binlerce gencin olduğunu fark ettim.

Ardından gençlere sunulan eğitmen Arzu Nəbizadə esası dahi şahsiyet Haydar Aliyev tarafından konulan ve bugün iyi bir takipçisi Sayın İlham Aliyev tarafından başarıyla sürdürülen gençler politikasının gençlere yarattığı imkanlardan, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yanında Gençlik Vakfı bu politikaya verdiği katkılardan, onların öneminden sohbet açmıştır.

İlk öğretisi Sumgayıt şehir 11 numaralı okulda geçilen “Ekologiyamızı öğrenerek, koruyalım” adlı projenin de gençler fonu tarafından desteklenen binlerce projeden biri olduğunun gençlere iletildiği öğretilerde onlarca gence çevre hakkında bilgi verilmiş, ekolojinin biosferin sferalarında oluşan çevresel sorunları görüşülmüştür. Çevresel sorunlar, onların izale yollarından ek önlenmesi ve zararların en aza indirilmesi yönünde de bilgi alan gençler eğlenceli oyun aracılığıyla eğitimin konusunu daha iyi benimsemiş,

projeden memnun kaldıklarını belirtmiş, böyle projelerin sayıca çok olmasını düşlemişlerdir. Eğitim bittikten sonra gençler, Arzu Nabizadeh’e konu hakkında sorular sordu ve Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Gençlik Vakfı’na sorular sordu. Projelerini Gençlik Vakfı’na da verebileceklerini öğrendikleri gençler, proje yöneticisi Gülnar Hüseynli’ye ve organizatörlere şükranlarını dile getirdi.

Tedbirin sonunda proje yöneticisi Gülnar Hüseynli mali desteğine göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı yanında Gençler fonuna, örgütü desteğe göre Bineqedi rayon Gencler evine, eğitmen Arzu Nəbizadəyə, faal gençlerden Nicat Cebrayılova, Elnur Hüseynova. İslam Samedova ve tüm katılımcılar şükranlarını dile getirdi.

HABER SAMİR ASLAN/AZERBAYCAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GÜBRE FABRİKASINDA PATLAMA: 44 ÖLÜ, 640 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık