Ana Sayfa Gündem "EKONOMİK HAREKETLİLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ"

"EKONOMİK HAREKETLİLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ"

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, açılan kapıların ardından sosyal medya hesabından memnuniyetini dile getirdi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2018 Pazartesi 14:57

Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hem karşılıklı diyalog açısından hem de ekonomik hareketlilik açısından olumlu bir gelişme yaşandığını vurguladı.

Özersay’ın sosyal medya hesabından memnuniyetini dile getirdiği paylaşımı şu şekilde:

“Bugün itibariyle Derinya ve Aplıç kara geçiş kapılarının açılması, sadece karşılıklı ekonomik hareketlilik açısından değil, genel anlamda birbirini daha iyi tanıma ve diyaloğun artması açısından da olumlu bir gelişmedir. İki kapının birlikte açılabilmiş olması ise bizim için özellikle memnuniyet vericidir.

Hükümet kurulduktan sonra geçmişte sözü verilen bu düzenlemelerin (altyapı, güvenlik, personel ihtiyacı gibi) yapılmasına ve kapıların açılmasına destek verdik. Zaman zaman seçim yasakları, ihale düzenlemeleri gibi nedenlerle bazı gecikmeler yaşanmışsa da iradenin varlığı olumlu sonuca ulaşılmasını mümkün kıldı. Bu bağlamda çaba ortaya koyan tüm sivil toplum örgütlerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık