Ana Sayfa Yurt El- Sen kararlı, daire ve işyerleri ile devam

El- Sen kararlı, daire ve işyerleri ile devam

Elektrik Kurumu’na birikmiş borçları bulunan daire ve işyerlerinin elektriklerinin kesilmesine devam edildi.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2012 Cumartesi 17:12
El- Sen kararlı, daire ve işyerleri ile devam

Ali CANSU/ Ayşe BULUT/ Güren TİLKİ


Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El- Sen) Elektrik Kurumu’na birikmiş borçları bulunan ve anlaşmaya uymayan daire ve işyerlerinin elektriğini kesmeye devam ediyor. Golden Tulip Otel ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu İskele Ofisi, dün elektrikleri kesilen yerler arasındaydı. İskele bölgesinde ayrıca, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi ile Sosyal Sigortalar ve İhtiyat Sandığı Dairesi de elektriksiz kalan kamu kuruluşları listesine eklendi.


Kurumun kendi ayakları üzerinde durabileceğine ve özelleştirmeye gerek olmadığına inanan sendika, geçtiğimiz günlerde başlattığı eylemlerini geliştirerek sürdürme konusunda kararlı olduğunu bir kez daha bildirdi.


El-Sen dün özellikle borçlu olan ve anlaşma yapılmasına rağmen borcunu ödemeyenlerin elektriklerini kesti. Paniğe kapılan işletme sahiplerinin bazıları, bir miktar ödeme yaparak uzlaşma yoluna giderken, elektrikleri tekrar bağlandı.

 

“Anlaşmaya sadık kalmayanı kestik”
El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer, kesintilerin hızla devam ettiğini, eylemin devamında kararlı olduklarını belirtti. Cesurer, hafta sonuna gelinmesinden dolayı az sayıda kesinti yaptıklarını söyledi.


Cesurer, dün sadece Elektrik Kurumu ile anlaşma yaptıktan sonra anlaşmaya uymayanların elektriklerini kestiklerini belirtti. Ülke genelinde sokak lambalarının elektriklerinin kesilmesine devam ettiklerini de anlatan Cesurer, bunun yanında İskele’deki Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun ofisinin elektriğinin kesildiğini kaydetti.

 

Golden Tulip 200 bin ödedi
Çağlayan Cesurer, dün sabah Lefkoşa’da bulunan Golden Tulip Otel’in de borcundan dolayı elektriğinin kesildiğine dikkat çekti.


Cesurer, otelin 825 bin 612 TL elektrik borcu bulunduğuna işaret ederek, elektriksiz kaldıktan sonra, kurum veznesine 200 bin TL’lik ödeme yapmasının ardından öğleden sonra otele yeniden elektrik verilmesine başlandığını vurguladı.


Cesurer, BRTK ofisinin 15 bin TL’lik elektrik borcu olduğunu kaydettiği açıklamasında, kuruma 42 bin 510 TL borçlu Metin Karasalih, 2 bin 995 TL borçlu Ferdinç Kılınç ile 35 bin TL borçlu Mustafa Güzoğlu’nun elektriklerinin kesildiğini ifade etti.

 

Pazartesi devam edeceğiz
Cesurer, ana yollardaki hız tespit kameralarının da birçoğunun elektriklerinin kesildiğini de kaydederek, pazartesi günü borçlarını ödemeyenlerin elektriklerinin kesilmesine devam edecekleri konusunda uyarıda bulundu.


Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile dün bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydeden Cesurer, Bakanlar Kuruluna götürülmek üzere bazı konuların üzerinde çalışma yaptıklarını belirtti. İlgili bakanlık yetkilileriyle Bakanlar Kurulu öncesinde tekrar bir görüşme yapacaklarını anlatan Cesurer, “Ortaya koyduğumuz yasa çalışmaları ile ilgili olarak bakanlıkla görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

 

Güzelyurt’taki 5 hız tespit kamerası devre dışı kaldı

 

KIB-TEK’e borcu olan kurumlarının elektriğinin kesilmesi çerçevesinde Güzelyurt’taki bazı hız tespit kameraları da devre dışı kaldı.


Güzelyurt Su Dairesi ile Jeoloji ve Maden Dairesi’nin elektriğinin kesilmesinin ardından, Bostancı hariç, Serhatköy, Akçay, Zümrütköy, Gaziveren ve Lefke’deki hız tespit kameraları da elektriksiz kaldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık