Ana Sayfa Yurt El-Sen Başkanı Cesurer adı gibi cesur

El-Sen Başkanı Cesurer adı gibi cesur

Çok sayıda devlet dairesinin yanı sıra, yüklü miktarda borcu bulunan otel, fırın, matbaa, fabrika ve dükkanın elektrikleri kesildi, El-Sen Başkanı Cesurer, bu eylemi sürdürmede kararlı olduklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 10:57
El-Sen Başkanı Cesurer adı gibi cesur

Ergül ERNUR-Ahmet İLKTAÇ-Ayşe BULUT


Birikmiş borçların ödenmesi halinde Elektrik Kurumu’nun kendi ayakları üzerinde durabileceğine ve özelleştirmeye gerek olmadığına inanan ‘Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), önceki gün başlattığı eylemlerini geliştirerek sürdürüyor.


El-Sen dün de, Kıb-Tek’e borçlu olan bakanlıklar ve devlet dairelerinin yanı sıra, çok sayıda otel, fırın, matbaa, fabrika ve dükkanın elektriklerini kesti.


Paniğe kapılan işletme sahiplerinin bir kısmı, bir miktar ödeme yaparak uzlaşma yoluna giderken, büyük bir bölümü ödeme yapamayınca karanlıkta kaldı. Kesintilerden tarihi Ortaköy Halk Fırını da nasibini aldı. Yaklaşık 160 bin TL borcu bulunan fırının elektrikleri kesildi.


EL-SEN Başkanı Çağlayan Cesurer, kesintilerin hızla devam ettiğini, eylemin devamında kararlı olduklarını belirterek ada genelindeki sokak ışıkları, belediyelerin park bahçeleri, havuzların su motorlarının da elektriğinin hızla kesildiğini söyledi.


“Büyük otel ve işletmelerin de üzerine gidiliyor” diyen Cesurer, kesintilerin bugün de süreceğini kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık