Ana Sayfa Yurt El-Sen grevi erteledi

El-Sen grevi erteledi

EL-SEN uyarı grevini dün yaşanan yağmur felaketi nedeniyle askıya aldı. EL-SEN’in konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 10:16
El-Sen grevi erteledi

Sendikamız EL-SEN, bu gün gerçekleştireceğini açıkladığı bir günlük uyarı grevini, yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle özellikle Girne ve Güzelyurt ile bölgelerinde yaşanan su baskınları sonucu halkımızın uğradığı mağduriyetin bir de olası elektrik kesintilerinden dolayı daha da artmaması için askıya alma kararı almıştır.

 

UBP Hükümeti’nin, devlet dairelerinde tüketilen elektrik akım ücretleri nedeniyle Kıb-Tek’e olan yaklaşık 70 milyon TL’lik borcunun ödenebilmesi için 2013 bütçesine ödenek koymaması, 2013 yılında devlet dairelerinde tüketilmesi beklenen elektrik akımı için bütçeye konan ödeneğin de olması gerekenin yarısı olması, elektrik maliyetlerinin aşağı çekilebilmesi için sendikamızın verdiği önerileri hayata geçirmeyerek Bakanlar Kurulu’nda, Kıb-Tek’in maliyetinin altında tarifeler belirlenmesi sonucu oluşan yıllık 103 milyon TL’lik görev zararının bütçeye ödenek olarak konmaması ve devlete bağlı BRTK ile Din İşleri Dairesi ve bağlı camiler gibi kuruluşların Kıb-Tek’e olan elektrik akım borçlarını ödeyebilmeleri için de bütçeye ödenek koymamak sureti ile Kıb-Tek’i bilerek isteyerek batırma ve halkımızın da daha pahalı elektrik kullanmasına yol açan bu tavrına karşı çıkacağımızı bir kez daha hatırlatmak ve söz konusu ödeneklerin yer alması gereken Maliye Bakanlığı bütçesinin görüşüleceği bu gün, hükümeti bu konuda uyarmak için bir günlük grev kararı almıştık.

 

Sendikamız grev kararını askıya almakla birlikte, bu gün Yönetim Kurulu düzeyinde Meclis’te olacak ve Maliye Bakanlığı bütçesinin de görüşüleceği Meclis Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi başkan ve üyeleri ile görüşerek Kıb-Tek’e ödenmek üzere Maliye Bakanlığı bütçesine konması gereken rakamlar konusunda hükümet ve komiteyi uyaracaktır. Grev kararını askıya alma kararımızın hükümet tarafından doğru algılanacağını ümit ederiz. Önceden açıkladığımız gibi komite ve genel kurul aşamasındaki gelişmelere bağlı olarak sendikamız süresiz grev kararını da değerlendirmeye alacaktır.

 

KIB-TEK halkımızın malıdır. KIB-TEK’i bizim bilmediğimiz menfaatler uğruna yok edebileceklerini sananlar aldanıyorlar. Yurtsever EL-SEN üyeleri ve halkımız meşru her yolla direnecek ve kendi varlıklarına sahip çıkacaktır. Bu yurt; dağı, taşı, üzerinde bulunan ağaçları ve hayvanları ile bizimdir. Üzerinde bulunan halkımıza ait her şeyiyle bizimdir. BU MEMLEKET BİZİMDİR VE BİZİM OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık