Ana Sayfa Gündem EL-SEN kesintileri askıya aldı

EL-SEN kesintileri askıya aldı

Kıb-Tek’e borcu olan devlet dairelerinin elektriğini kesmeyi askıya alan El-Sen, sorunların çözülmesi için bir süre daha bekleyecek.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 07:53
EL-SEN kesintileri askıya aldı

Osman KALFAOĞLU

 

El-Sen Basın, Yayın ve Propaganda sorumlusu Tuluy Kalyoncu, önceki gün hükümete ilettikleri öneriler konusunda henüz kendilerine yanıt gelmediğini, ancak Kıb-Tek’e borcu olan devlet dairelerinin elektriğini kesmenin kısa bir süre daha askıda kalacağını söyledi.

 

YENİDÜZEN’e konuşan Kalyoncu, önceki günkü toplantıda özellikle Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un ile aynı çizgide olduklarını ve sorunların çözümünden yana oldukları için hükümete karşı tolerans göstereceklerini ancak bu toleransın suiistimal edilmemesi gerektiğini aktardı.

 

“Anladığım kadarıyla hükümetin taleplerimiz ile ilgili bir haftaya yakın bir çalışma yapması gerek. Ancak bizim bir hafta bekleme niyetimiz yok” diyen Kalyoncu, bugün olmasa bile kısa bir süre sonra Kıb-Tek’e borcu olan devlet dairelerinin elektriğini kesmeye devam edeceklerini söyledi.

 

Kalyoncu, hükümete önceki gün ilettikleri taleplere karşılık hükümetin sözünü tutacağına dair karşılıklı bir protokol imzalamak istediklerini söyleyerek, “eğer bunlar yapılırsa ve devletin Kıb-Tek’e olan borcu ile ilgili devletin niyetini belli edecek ve bizi tatmin edecek bir meblağ Kıb-Tek’e yatırılması durumundan eylemlerimizi sonlandıracağız” dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"YÜRÜ DERLERSE, HAZIRIM"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık