Ana Sayfa Gündem "EMİRNAME BÖLGEYİ MAHVEDER"

"EMİRNAME BÖLGEYİ MAHVEDER"

Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi ile ilgili sert konuşan Bakan Ataoğlu, “Emirname bölgeyi mahveder” yorumunda bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2018 Çarşamba 09:29

Turizm ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti  Gazimağusa Milletvekili Fikri Ataoğlu, günlerdir doğu bölgesinde endişe ve tartışmaya neden olan Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi ile ilgili sert konuştu.

Ataoğlu, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada “Emirname bölgenin mahvolmasına neden olur” dedi.

Bir önceki hükümette Şehir Planlama Dairesi’nin kendi uhdesinde olduğunu anımsatan Bakan Ataoğlu, bu nedenle konuya son derece hakim olduğunu ifade etti ve emirname değil, doğrudan imar planına geçilmesi gerektiğini ifade etti.

Şehir Planlama Dairesi’nin kendi bakanlığı uhdesinde olduğu dönemde de bir emirname tartışması yaşandığının ancak Bakan olarak bölgenin çok yönlü olarak olumsuz etkileneceğini düşündüğü için karşı çıktığını ve emirname ile sistemi kilitlemek yerine; doğrudan imar planı İçin çalışılması gerektiği görüşünde ısrar ettiğini vurguladı.

Bakan Ataoğlu şimdi de aynı görüşte olduğunu ifade ederek “Bölgenin hem ekonomik hem de turizm açısından bekasını düşünüyorsak, emirname fikrinden vazgeçip, doğrudan imar planına yoğunlaşılması gerekiyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

MANAVOĞLU "PROTOKOL UYGULANMALI"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık