Ana Sayfa Magazin En iyi kebapçı kim sorusu cevabını bulacak

En iyi kebapçı kim sorusu cevabını bulacak

İngiltere’deki döner ve kebap sektörünün en iyileri seçilecek.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2012 Pazartesi 11:19
En iyi kebapçı kim sorusu cevabını bulacak

Eylem ERAYDIN / LONDRA

 

Britanya’daki on binlerce Türkiye ve Kıbrıslı girişimciye istihdam kapısı olan kebap sektöründeki en iyiler seçiliyor. Britanya Kebap ve Perakende Ödülleri (British Kebap&Retail Awards), 21 Ocak 2013’te İngiliz parlamentosunda düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.


İktidardaki Muhafazakar Parti’nin önde gelen milletvekillerinde Nadhim Zahawi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlikte, Britanya’da döner-kebap sektörünün ekonomik büyüklüğüne ilişkin kapsamlı bir araştırmanın sonuçları da kamuoyuna duyurulacak.


Geleneksel hale getirilecek olan organizasyonda, alanlarında başarıya ulaşmış işletme sahipleri ve çalışanları, aralarında milletvekilleri, Lordlar Kamarası üyeleri ve sektör temsilcilerinin bulunduğu kişilerce önerilecek.


Bu kapsamda Stratford-on-Avon milletvekili Zahawi’nin aracılığı ile 650 milletvekili ve 700 dolayında Lordlar Kamarası üyesine birer mektup gönderildi.


Mektupta, milletvekilleri, Lordlar ve Baronesler’den temsil ettikleri veya yaşadıkları bölgelerdeki döner-kebap işletmeleri arasında ödüle layık olduğunu düşündükleri işyeri ve kişilere ilişkin önerileri soruldu.


Aralarında restoran zincirleri sahipleri ve Londra’nın ilk döner işletmecileri, mali müşavirler ve akademisyenlerin de bulunacağı bir danışma kurulu tarafından son hali verilecek olan ödül listesi, parlamentodaki etkinlikte açıklanacak. British Kebap & Retail Awards organizasyonuna ilişkin bir açıklamada bulunan organizasyon yetkilileri, etkinlik ile döner-kebap işletmelerinin toplumda daha olumlu algılanmasına katkı sunmayı hedeflediklerini vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirisiniz

ÖZCAN DENİZ'İN ACI GÜNÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık