×
Kıbrıs
Ercan bitmiyor devlet izliyor!
Yaklaşık 8 yıl önce Emrullah Turanlı'ya, Ulusal Birlik Partisi tarafından büyük bir şovla kiralanan Ercan Havaalanı'nın yeni bina ve pistinin sözleşme gereği bitme tarihinin sona ermesine rağmen 2020 yılında da Yeni Ercan Havaalanı'nın bitmesi mümkün görülmüyor.
9 Ocak 2020 Perşembe 07:53

Dünyanın en büyük havaalanlarından birisi olan İstanbul Havaalanı'nın yapımı 5 yılda tamamlanırken, Ercan Havaalanı'nın yeni yerinin yapımının 8 yılda tamamlanamadı.

Sekiz yıl önce dönemin Ulusal Birlik Partisi hükümeti tarafından büyük bir şovla Emrullah Turanlı'ya kiralanan Ercan Havaalanı'nın yeni bina ve pist yapımı, Turanlı'nın çalıştığı tüm kesimlerle yaşadığı sorunlar ve devletle imzaladığı sözleşmeye uymamasından dolayı bir türlü tamamlanamıyor.

Uzmanlar, Ercan Havaalanı'nın 2020 yılında da tamamlanmasının imkansız olduğunu dile getiriyorlar.

Ercan Havaalanı'nın yeni yerinin yapımı için devlet ile Emrullah Turanlı arasında imzalanan sözleşmenin üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen hala yeni havaalanın bitmemesi ve bu süreçte göreve gelen hükümetlerin bu durum karşısında sessiz kalması yüzünden tüm bu gecikmenin bedelini toplum ödemek zorunda kalıyor.

Sekiz yıllık süre zarfında Türkiye'de, aralarında dünyanın en büyük havaalanlarından birisi olan İstanbul Havaalanı'nın yapımı biterken, onlardan çok daha küçük ve çok daha az maliyeti olan Yeni Ercan Havaalanı tamamlanamadı.

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, geçtiğimiz günlerde "2020 Mayıs Ercan Havaalanı için son tarih, olmadığı takdirde gereğini yapacağız" açıklamasında bulunmuştu.

Şu anda tüm gözler Ulusal Birlik Partisi - Halkın Partisi Hükümetine çevrilmiş durumda.  

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı